Angelus Fest 2023

Angelus Fest 2023

3. júna 2023 sa v banskobystrickom amfiteátri uskutoční 3. ročník benefičného rock/metalového festivalu Angelus Fest. Počas prvých 2 ročníkov sa vďaka približne 600 platiacim fanúšikom podarilo na vstupnom vyzbierať pre OZ Onkológia BB resp. Svetielko nádeje spolu takmer 9000 €. Celý výťažok z nasledujúceho ročníka bude venovaný opäť OZ Svetielko nádeje, ktoré pomáha deťom s onkologickými ochoreniami a aktuálne využíva získané finančné prostriedky na realizáciu projektu "Nový priestor pre nádej".

Na vystúpenie populárnej melodic/extreme folkmetalovej kapely LUNATIC GODS sa tešili fanúšikovia už v júni 2022, mala byť jedným z headlinerov poslednéhoAngelus Festu. Keďže však došlo k neplánovanému predĺženiu turné CRADLE OF FILTH, kde pôsobí „bicmen“ Marthus a z časových dôvodov sa už nepodarilo nájsť za neho kvalitnú náhradu, „Lunetici“ v amfíku chýbali. Veríme, že v roku 2023 si ich vystúpenie už vychutnáme a okrem starých hitov zaznejú aj nové pecky z novinky "Vresovrenie", ktorej vydanie je plánované na tento rok.

Aj topoľčianska SAMSARA mala vystúpiť na Angleus Feste 2022, zo zdravotných dôvodov však musela svoje vystúpenie zrušiť, tak snáď sa kvalitného doom/death metalu v ich podaní dočkáme na druhý pokus. A čo k tomu dodáva Tiberius, líder kapely?
„V prvom rade ďakujeme organizátorom za skvelý nápad zorganizovať takúto dobročinnú akciu, ktorej výťažok poputuje deťom, ktoré tú pomoc naozaj potrebujú! Radi prispejeme našou hudbou, nikdy sa nebránime myšlienke zúčastniť sa a podporiť takéto akcie. Týmto prosím aj vás, fanúšikov, nech prídete v hojnom počte – deti to naozaj potrebujú!“

Trojlístok ohlásených kapiel dopĺňa NEKULTÚRA – punková skupina z Hlohovca, založená v roku 2001. Chalani vydali už 8 albumov, posledný s názvom "Vzorný občan / Neprispôsobivý punk" vyšiel v roku 2020. Na koncertoch dokážu pobaviť a roztancovať každého, nepochybne sa im to podarí aj v júni na banskobystrickom „amfíku“.

Na Angelus Feste vystúpi dokopy 10 kapiel, zostava bude žánrovo pestrá - od punku cez heavy metal až po death metal. Organizátori veria, že sa im podarí prvýkrát pritiahnuť aj zaujímavé kapely z neďalekého zahraničia a prinesú fanúšikom tvrdej hudby skvelý zážitok, znásobený možnosťou podporiť dobrú vec.


Zdroj: Vlado Lauko / Angelus Fest

Informácie o koncerte

Názov: Angelus Fest 2023

Mesto: BANSKÁ BYSTRICA

Klub/miesto: Amfiteáter

Dátum: 03.06.2023

Začiatok: 14:00

Vstupné: T.B.A.

Webová stránka

Kapely

LUNATIC GODS - Melodic/extreme folk metal
SAMSARA - Doom/death metal
NEKULTÚRA - Punk rock
+ ďalšie kapely pribudnú

Názory redakcie

Chýba názor redakcie