Fire's Burning Festival II

Fire's Burning Festival II

„Ja som Choroba, ja som Smrť!“ — S hrdosťou oznamujeme, že krutí blackmetalisti HETROERTZEN budú headlinerom Fire's Burning Festival II v Bratislave a na Slovensku vystúpia vôbec po prvýkrát. Tento luciferský okultný black metal začal v roku 1997 (ako Hhahda) v Čile, ale neskôr sa kapela presťahovala do Švédska. Počas svojej kariéry vydali 7 plnohodnotných albumov s posledným „Phosphorus Vol I“ v roku 2022 na Listenable Records. Temný, rituálny black metal so silnou okultnostou prináša luciferské učenie prostredníctvom mystického, majestátneho blacku. Staňte sa svedkom najčistejšej formy čiernej mágie!

Sme hrdí, že môžeme privítať beštiálnu päticu PIG'S BLOOD z krvavých ulíc amerického Milwaukee. Pokiaľ ide o zvukové násilie, táto teroristická black/death jednotka nemá konkurenciu - beštialita a antisociálnost sa miesia so správnou úctou voči starym spôsobom a vlastnému ksichtu. Po deme a dvoch dlhohrajúcich albumoch z 2017 a 2019 sa po prvý raz dostali na pôdu Európy, aby ju dobyli. Krv svíň bude preliata!

Čilský metal je pre nás hodne dôležitý, pretože mal vždy špecifický (to znamená extrémne fanatický a kurevsky oddaný) prístup a sme radi, že môžeme Čilský mor šíriť aj v našich chudobných krajoch! Po Wrathprayer, Deathly Scythe, Horde a Phantasmagore vám hrdo predstavujeme ďalší chorý juho-americký počin - VERBUM. Kapela bola založená v roku 2014, v roku 2016 vydali EP a napokon aj samostatný album v roku 2022 na Iron Bonehead Productions. Pomalý morbídny death/doom v black metalovom plášti plný satanskej oddanosti a strašideľných aurálnych plôch. Prijmite obraz smrti, toto nebude zábava!Vždy sme chceli na festival priniesť aspoň jednu skutočne old-school kapelu z pravekých metalových čias a sme nadšení, že sa nám to hneď zo začiatku podarilo s tak špeciálnou bandou! Kapela vznikla v roku 1989 ako Tortura. Neskôr sa premenovali na Mordor až na konečný názov Dark Mordor. Počas svojej kariéry vydali šesť demokaziet s typickou jedinečnou atmosférou raného surového "ost-blok" thrash metalu. Ak máte radi 80's thrash, z DARK MORDOR sa poserete! Kapela odohrá kratší set a dala sa dokopy práve kvôli nášmu festivalu po viac než 20-tich rokoch. Bude to exkluzívna časť setu kapely MotorscreaM a pravdepodobne už druhá šanca ich vidieť nenastane.

V labyrintoch temnoty budú naše duše prekliate, Coven už čaká! S nemeckým black metalovým duom HÄXENZIJRKELL budeme vzývať diabla a tancovať na ich rituálnu hypnotickú hudbu! Silná atmosféra, urfaustovská jednoduchosť a sila v riffoch - podobných kapiel nie je veľa! Vznikli v roku 2016 a svoje umenie predviedli na Amor Fati EP, splitkách s LVTHN a Brånd a nedávno vydali 2 dlhotrvajúce albumy. Svoje "Nightside" kúzla v rýchu čarodejníckeho black metalu predstavia na Slovensku v celej svojej kráse po prvýkrát! 

Spoza brehov Smrti prichádza čierne death metalové duo CEREMONY OF SILENCE. Vznikli v roku 2015, s albumom „Oútis“ vydaným na Willowtip Records. Prinesú svoje zvukové obrady zpod tisícok hviezd, kym spoločne potopíme loď.
ŤEMNOHOŇ - pre nás jednoznačne legenda, no pre mnohých stále velká neznáma, keďže na propagáciu na sociálnych sieťach zvrchu serú. S dvoma demami v ortodoxnom "80s" štýle a jedným 7" splitkom s OTRAS nás tento kruty atak vráti do slávnej éry extrémneho metalu, kedy fanatizmus a uctievanie boli jedinými spôsobmi v tvorbe brutálneho zvukového bordelu.
 

Banner


Tradičný metal je to, čo máme všetci radi a vo festivalovej zostave proste musí byť! Privítajte starých rockerov MOTORSCREAM! Nie, nejde o žiadne imidžové, či zvukové 80s retro cosplay, ale o čistú vášeň pre metal so šialenými sólami a tradičnými tempami v starom britskom štýle. Kapela začala v roku 2016 ako tribute k Motörhead, avšak časom prevážila tvorba vlastných piesní so stále prítomným silným vplyvom. V roku 2020 vydali demo a rovnomenný album.

Máte radi švédsky death metal so silným vplyvom disbeatu? Nech sa páči! BETON, založený v roku 2004, je banda punkerov, pochádzajúcich z hardcore/punk scény, ktorí sa časom vyvinuli do prepracovanejšieho death/punku. Okrem niekoľkých demáčov, 7"/12" splitiek a niekoľkých turné po Európe a severnej a južnej Amerike, vydali dva plnohodnotné albumy, jeden v roku 2014 a posledný v roku 2022, čo je podľa nás zatiaľ ich najlepší počin.

Noisecore nás vždy fascinoval svojím prístupom k zvuku a „štruktúre“, tak prečo nemať zástupcu aj na festivale? Jebať limity, poďme si užiť trochu hluku! SEDEM MINÚT STRACHU je najaktívnejšia oldschool noisecore štvorka zo Slovenska, založená v roku 2012. Majú za sebou okolo stovky vydaných releasov, pretourovali severnú Amerika, juhovýchodnú Áziu, Japonsko a Európu. Žiadna politika, žiadne kecy, len píla je zákon!


Predpredaj vstupeniek je limitovaný na 200 kusov.
Pre zakúpenie lístku píšte na mail: tickets.ilwsprod@gmail.com.

Informácie o koncerte

Názov: Fire's Burning Festival II

Mesto: BRATISLAVA

Klub/miesto: Pink Whale

Dátum: 22.04.2023

Začiatok: 16:00

Vstupné: 33 € (predpredaj)

Webová stránka

Kapely

HETROERTZEN - black metal (SWE/CHI)
PIG'S BLOOD - black/death metal (USA)
VERBUM - blackened death/doom metal (CHI)
DARK MORDOR - thrash metal
HÄXENZIJRKELL - black metal (DE)
CEREMONY OF SILENCE - death metal
ŤEMNOHOŇ - black/death metal
MOTORSCREAM - heavy metal
BETON - death metal/punk
SEDEM MINÚT STRACHU - noisecore

Názory redakcie

Chýba názor redakcie