HARAKIRI FOR THE SKY: EU tour MMXXIII

HARAKIRI FOR THE SKY: EU tour MMXXIII

HARAKIRI FOR THE SKY, které roku 2011 založilo tvůrčí duo MS a JJ, jsou jedněmi z nejvýraznějších představitelů post-blackmetalové vlny. Jestli v Americe mají WOLVES IN THE THRONE ROOM a DEAFHEAVEN, v Evropě to jsou právě tihle Rakušáci.

HARAKIRI dnes ve svém zvuku prvotní depresi a hysterické napětí už vyměnili za melodicky harmoničtější a náladami prosvětlenější polohy, ale plochy plné atmosfér naplněné temnými a zádumčivými tóny melancholie samozřejmě přetrvaly. Při poslechu posledního alba "Mære se tak namísto psychiatrického oddělení umístěného v suterénu rakouského špitálu, jehož pacienty již nikdo roky nenavštěvuje, ocitáte v temném hvozdu pulzujícím zvukem nočního života kdesi ve Skandinávii. Ale namísto katatonického strnutí se vydáváte jeho svět osvětlený lunou probádat a objevovat nové formy, které vám doposud strachem z neznámého byly utajené.

Produkčně skvěle ošetřená hudba tu bez jakékoli kýčovitosti vůbec neztrácí kouzlo a zklidněné atmosférické post-rockové plochy tu s blackovou ostrostí v sobě náladou nachází neuvěřitelné souznění, o čemž svědčí i řada oceňujících nominací (např. rakouská Grammy nebo MetalHammer Award).Výtečně zvoleným doprovodem nebe-obětujících jsou kreativní Švýcaři SCHAMMASCH, kteří momentálně patří mezi nejlepší moderní blackmetalové kapely. Se svými čtyřmi alby (z nichž první tři přinesly neomšelé koncepty plné hádanek) a jedním EP stále stoupají vzhůru. Nejen co do popularity, ale i hudebně, skladatelsky, ba dokonce i na pódiu, kde se třemi kytarami a třemi zpěvy předvádí úchvatné a precizní výkony.
Jejich disharmoničtější black metal oplývá silnou ambientností a pohlcující atmosférou, která se vedle propastně temně tíživé dokáže přiblížit klidně i k post-kapelám jako NEUROSIS nebo TRIPTYKON, ale nechybí ani občasná epičnost blízká BEHEMOTH. V žádném případě však nesmíme opomenout avantgardnost a progresivitu DEATHSPELL OMEGA. Tento tajemný monument tak získává na nečekaných hudebních tvarech, které i při silné sugestivnosti neztrácí na agresi a síle.

Třetími v temném balíčku jsou žánrovo spříznění GROZA z Bavorska. V sestavě nahradili původně avizovanou formaci GAEREA.


To všechno již 27. 1. 2023 v Praze - Futurum Music Bar.
Nejlevnější vstupenky jsou v předprodeji na webu pořadatele.
Časový rozpis najdete brzy na FB události.


Zdroj: Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: HARAKIRI FOR THE SKY: EU tour MMXXIII

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Futurum Music Bar

Dátum: 27.01.2023

Začiatok: 19:30

Vstupné: 520 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

HARAKIRI FOR THE SKY - Post-black metal (AUT)
SCHAMMASCH - Avant-garde black/doom metal (SUI)
GROZA - Black metal (DE)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie