KARNIVOOL: The Regeneration tour

KARNIVOOL: The Regeneration tour

Prog-rock/metaloví intelektuálové KARNIVOOL se v Praze poprvé představili před Stone Sour, ale ani ne za rok se už vraceli jako headliner. A do roka se situace opakovala. Kvintet ve své tvorbě popírá konvence, nenechává se svazovat a tne do živého. Emotivností své hudby rozhodně. Nadcházející koncert v Akropoli se vyprodal, a tak australská pětice míří do většího Roxy.

Dnes už tvrděrocková formace z Perthu svou hudbou již od roku 2005, co vyšel debut "Themata", reprezentuje takovou malou revoluci. Naplánovanou, leč neřiditelnou. Silnou rytmiku a chytlavou nevtíravou melodičnost doprovází osobitý, frenetický zpěv a zásadním tu vedle emocí je živelnost. Sázka na tyto karty Australanům přináší kýžené ovoce a u druhého alba "Sound Awake" jim svět již padá k nohám. Velebí je světová novinářská obec, veřejnost a okolo KARNIVOOL vzniká šílenství, takže jejich hudba nachází i spoustu následovníků. Superlativy ale doprovází i jejich dynamizující a uhrančivé koncerty, kde vypustíte duši a necháte kaluž potu.

KARNIVOOL však baví prozkoumávat a odhalovat. Ani u třetího alba "Asymmetry" se nic nemění. Muzikantsky silně vyspělý kvintet se na něm otevřel a nechal nahlédnout do svých niter, takže předtím často zatěžkané a tvrdší kompozice odklonil k jemnějšímu, řekněme dospělejšímu tónu. Nicméně přemýšlivost i neočekávatelnost, která v jejich podání uspokojí i náročné posluchače, je stále kompoziční alfou omegou. Emoční prohloubení akorát zapříčinilo otupění naostřených hran.Ve spojitosti s australskými architekty se také často mluví o konexi s progresivními titány Tool. Jistěže. Hypnotismus, dominantní rytmus i gradování mají společné. KARNIVOOL jsou však osobnější. Jejich písně nejsou odtažité a dokáží si s posluchačem i návštěvníkem jejich koncertů vytvořit a navázat vztah. Vedle intelektuálního bloumání a technických fines tak dokáží i skvěle pobavit.

Jako speciální host na turné vystoupí berlínský kolektiv hutných progresivistů The OCEAN. Ti tu zazářili před Leprous i na svých vlastních koncertech, rovněž na festivalu Brutal Assault. Aby ale bylo jasno, progresivní metal v jejich podání je něco diametrálně odlišného, než jakou má většina posluchačů představu. Než instrumentální orgie to v základu je srážka sludge a post-metalu, takže je lepší vycházet z kapel jako Intronaut, Mastodon nebo Cult Of Luna. Těžké rytmy, promyšlené konstrukce písní, hrátky s aranžemi a melodií, gradace a dusná atmosféra. Surovost, ničivost, energie. A pak tu je ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli.

Koncert KARNIVOOL po sedmi dlouhých letech, kde navíc vystoupí talentovaní Němci The OCEAN, bude jednou z nejlákavějších událostí pro publikum, které směřuje za nevyhraněnou hudbou, jíž není cizí náročnost, ale nepostrádá rock/metalový drive a lákavý rajc.

To všechno již 29. 1. 2023 v Praze - Roxy.
Koncert je vyprodanýČasový rozpis najdete na FB události.
 

Karnivool


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: KARNIVOOL: The Regeneration tour

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Roxy

Dátum: 29.01.2023

Začiatok: 18:40

Vstupné: Vyprodáno

Webová stránka

Kapely

KARNIVOOL - Progressive rock/metal (AUS)
The OCEAN - Progressive sludge/post-metal (DE)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie