OPETH: European tour 2022

OPETH: European tour 2022

Turné švédských OPETH zasáhne v roce 2022 i Česko. Stálice švédské progressive metal/rockové scény potvrdila na příští rok turné, ve kterém nezapomněla na zastávku v Praze. V naší metropoli vystoupí 19.9. ve Forum Karlín, kde naživo představí své stále aktuální album "In Cauda Venenum".

OPETH se zformovali v roce 1990 ve Stockholmu, kolem zpěváka a skladatele Mikaela Åkerfeldta, který jako jediný ze zakládajících členů působí v kapele dodnes. Za třicet let, během kterých vydali třináct alb, prošli nejen řadou personálních změn, ale především velkým hudebním vývojem. Přestože původní označení progressive death metalové kapely je jim těsné dávno, definitivně se z něj skupina vymanila až na albu "Heritage".

„Když jsem byl mladší, co nejtvrdší zvuk byl pro mě vším. Ale jak šel čas, pozbylo to pro mě významu. Když dnes čtu, že nějaká kapela natočila nejtvrdší desku, řeknu si: hmm a co jako? Už mě to neomračuje, protože onu "tvrdost" už nevidím v drsných kytarách a řvoucích vokálech, ale v emocích a pocitech, které ta hudba vyvolává,“ říká Mikael Åkerfeldt a poslední album OPETH - "In Cauda Venenum" jeho slova dokládá.
„Na téhle desce jsme to opravdu my. Už nemáme ambice dobývat svět nebo posouvat hranice naší popularity o další level, ale posouvat se po kreativní stránce a dělat hudbu tak, jak ji cítíme - tady a teď,“ dodává frontman, který si na novém album dovolil ještě jeden úkrok od jejich předchozí tvorby a to - nazpívat celé album ve švédštině. I to dodalo podle zpěvákových slov jejich hudbě na upřímnosti, ale s ohledem na jejich mimošvédské fanoušky se OPETH nakonec rozhodli dotočit i anglickou verzi. 

„Samořejmě, že chceme, aby se lidem líbilo vše, co uděláme. Ale to není v naší moci. Nevím, jak dnes lidé poslouchají hudbu. Nevím, co při poslechu muziky cítí. Vím jen to, jak hudbu vnímám já. A jak jí poslouchám já - vždy se soustředím jen na poslech desky, nepouštím si jí jako kulisu, při kterém dělám něco jiného. A přál bych si, aby naši fanoušci k tomu přistupovali stejně. Protože, kdo opravdu poslouchá, ten na téhle desce (stejně jako na všech našich předchozích nahrávkách) opět uslyší něco nového,“ uzavírá Åkerfeldt.

Do jaké míry se bude lišit koncertní podoba nové desky od té studiové? To se fanoušci OPETH dozví 19.9.2022 v Praze ve Forum Karlín.

Předprodej běží exluzivně v síti Ticketmaster. Zakoupené vstupenky
zůstávají v platnosti, aktuálně jsou k dostání za 990 Kč.
 

Opeth


Zdroj: Octopus Promotion

Informácie o koncerte

Názov: OPETH: European tour 2022

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Forum Karlín

Dátum: 19.09.2022

Začiatok: 19:30

Vstupné: 990 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

OPETH - progressive rock/metal (SWE)
The VINTAGE CARAVAN - stoner rock (ISL)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie