The OCEAN: Phanerozoic tour 2022

The OCEAN: Phanerozoic tour 2022

Fanerozoikum neskončilo, fanerozoikum trvá… Hutní progresivisté The OCEAN tu naposledy zazářili v roce 2019 na turné s LEPROUS, předtím zas na festivalu Brutal Assault. A jelikož došlo k vydání pokračování jejich konceptu "Phanerozoic" s podtitulem "Mesozoic/Cenozoic", je nasnadě, aby berlínský kolektiv kreativců zas vtrhl na podia.

Aby ale bylo jasno, progressive metal v jejich podání je něco diametrálně odlišného, než jakou má většina posluchačů představu. Žádné instrumentální orgie, kde se jednotlivé nástroje předhánějí, tu hledat netřeba. V základu jde jen o srážku post-metalu a hardcore, takže je lepší vycházet z kapel jako INTRONAUT, MASTODON nebo CULT OF LUNA. Promlouvají tu těžké rytmy, promyšlené konstrukce písní a hrátky s aranžemi a melodií, důležitá je gradace a stupňování napětí, dusná atmosféra, smysl pro dramatično. V podstatě jde o hudební aplikaci principu sonických erupcí, takže onen progresivní metal tu ustupuje přímočaré intenzitě sdělení, aby vyexplodovával ven, když přijde jeho čas. Surovost, ničivost, energie. A pak tu je ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli.

I když jsou The OCEAN u Metal Blade Records, stejně by bylo fajn, kdyby se o nich po 8 albech už začalo konečně pořádně mluvit, neb jejich muzika je strhující a nevytrácí se z ní sdělení ani mnoha posleších.
"Phanerozoic Tour 2022" však nebude jen o nich, neb jeho sestava je seskládána více než velmi dobře a čítá výhradně spolky hrající neomšelou hudbu plnou povznášejících momentů a myšlenek a snažící se nenásledovat, ale cesty vyšlapávat.
Jmenovitě to jsou: Instrumentální post-rockeři PG.LOST ze Švédska, několika žánrů fúzující progery HYPNO5E z Francie s ještě aktuálním albem "A Distant (Dark) Source", a post-metaloví PSYCHONAUT z Belgie.I když je Fanerozoikum označení geo-období posledních cca 540 milionů let a tedy stále trvá, na tomhle turné k poslechu nebude žádná muzika, která by svou nepůvodností překročila byť jen poslední desetiletí.

Česká zastávka proběhne 8.1.2022 v Praze - klub Underdogs.
Nejlevnější vstupenky kupujte v předprodeji na webu Obscure Promotion.


Zdroj: Obscure Promotion

Informácie o koncerte

Názov: The OCEAN: Phanerozoic tour 2022

Mesto: PRAHA

Klub/miesto: Underdogs

Dátum: 08.01.2022

Začiatok: 18:30

Vstupné: 520 Kč (předprodej)

Webová stránka

Kapely

the Ocean (DE)
Pg.Lost (SWE)
Hypno5e (FRA)
Psychonaut (BEL)

Názory redakcie

Chýba názor redakcie