BESNA vydala album "Zverstvá"

BESNA vydala album

Bratislavskí post-black-metalisti BESNA vydali 10. februára 2022 audiovizuálny singel Zverstvá ako predzvesť ich debutového rovnomenného albumu, ktorý má vyjsť už v marci.

Ako rýchlo sme na zločiny minulého režimu ochotní zabúdať. Beštiu vznešených ideálov, ospevovanú heslami, spútanú žalárnikmi, dňom i nocou sliediacu po tých, ktorí si čo i len trúfli pozdvihnúť hlavu. A možno je pre nás minulosť krajinou vzdialenou, rozprávkovou…

Text skladby Zverstvá rozoberá problematiku vyrovnávania sa spoločnosti so zločinmi minulých režimov a súčasného vymáhania ich spravodlivosti. Je štylizovaný do rozprávkovej krajiny divých zvierat a besných zverstiev. Nahrávka má moderný metalový zvuk s vplyvmi post-rock a black metalu. Kompozične je viac priamočiarejšia ako ich predošlá tvorba.

Klip zrealizoval a z väčšej časti natočil mladý grafický dizajnér Tomáš Paulen, ktorý sa podieľal aj na dizajne celého albumu. O zábery zvierat sa postarala dokumentárna režisérka Tereza Michalová.

Singel je dostupný aj na bandcampe kapely a čoskoro aj na streamovacích službách. V marci sa môžete tešiť aj na celý debutový album Zverstvá, ktorý si kapela vydáva svojpomocne. Nahrali ho v bratislavskom Pulp studiu za pomoci Jakuba Hríbika a Jakuba Spiszaka a celé to potom mixoval a mastroval Jakub Tirčo.


Single - Spotify: https://open.spotify.com/track/3IhctsE3Yk4vJTh2Juj1lx?si=c624ae7eda6d4d4f 

Pre-order album - Bandcamp: https://besna.bandcamp.com/album/zverstv 

 

Facebook: facebook.com/BesnaBand

Instagram: instagram.com/besna.band

Mail: besna.band@gmail.com

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky