ALCEST a MONO prídu spoločne do Prahy

ALCEST a MONO prídu spoločne do Prahy

Dvě velká jména světové post-rockové scény vyrážejí na společné evropské turné - francouzští ALCEST a japonští MONO. Obě přivážejí do Prahy nová alba. A to již v pátek 28. října/októbra 2016

Japonští instrumental post-rockeri MONO již 17 let pilují svůj zvuk, ve kterém kombinují prvky ambientní a scénické hudby s gejzíry sonické výbušnosti. Kapela, jejíž hudba má křehkost Low, psychedelickou vůni My Bloody Valentine i ostrou syrovost Neurosis, je v Česku jako doma. Od památného koncertu na vyprodané Sedmičce v létě 2006 se zde objevuje s železnou pravidelností. Tentokrát zamíří do prostoru Palác Akropolis, aby své fanoušky seznámila s poslední deskou "Requiem For Hell".

Francouzští kolegové ALCEST mají kořeny v blackmetalové scéně. Přestože vznikli v roce 2000, živě začali hrát teprve až v roce 2010. V dalších letech postupem překročili hranice metalového žánru a posunuli se směrem k shoegaze, post-metalu a post-rocku. Na turné představí novou desku "Kodama", následovníka dva roky starého alba "Shelter".

Vstupenky jsou k dispozici prostřednictvím předprodejních sítí a najlacnejšie na webu pořadatelské agentury Obscure Promotion.


Zdroj: Radek Pavlovič / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky