Basinfirefest 2020 přitvrzuje

Basinfirefest 2020 přitvrzuje

Basinfirefest představuje další headlinery: MOONSPELL, ROTTING CHRIST či SUICIDE SILENCE.

Nový přírůstek kapel Basinfirefestu, vč. pěti headlinerů festivalu, představí temné směry, modernu a odlehčený pohled. Širokou škálu žánrů představují letité spolky s kořeny v osmdesátkách, nestárnoucí hardcoristé ale i svébytní Skandinávci.
Ačkoli teď nebudeme hovořit o počasí, nad Basinem se zatáhnou mračna. Vedle hororových WEDNESDAY 13 se totiž sestava rozšiřuje o dva spolky, které temnotou kráčí již mnoho dlouhých let a které s každou deskou prozkoumají další část jejího zákoutí.

Se třinásti alby (a spoustou dalších výlisů) na kontě a s více než 30-letou historií přivlečou svůj nezničitelný koráb bratři Tolisové. Věříme, že black/dark metal ROTTING CHRIST živený melodiemi jižních svahů vás potěší stejně jako Portugalci MOONSPELL. Za svou existenci sahající do 90. let prozkoumali vícero směrů včetně blackened metalu, aby nakonec zůstali u gothic/dark metalu, který atmosféru silně nasává z goticko-okultního estetična.

I další účinkující, ač jsou jednou z prvních deathcorových kapel, mají své zkušenosti s temnou stranou. Smrt jejich zpěváka, legendárního Mitch Luckera, do té doby jednoho z popularizátorů a ikon celého subžánru, je málem stála kariéru. Ale SUICIDE SILENCE zdárně pokračují, čehož důkazem jsou jejich desky poluckerovské éry, které se striktně nedrží zajetého včetně nekompromisní novinky "Become the Hunter".
Vážných témat bylo dost, odlehčeme. DOG EAT DOG jsou jedna ze zásadních kapel 90. let. Jejich pomník "All Boro Kings" se stal charakteristickým odrazem své doby. Přerod socialismu, vznik nových hnutí, rozvoj technologií a plácání se dospívajících teenagerů v nabývající dospělosti a svobodě, která vyústila ve vznik pouličního mixu muziky, jež tehdejší mládež bavila. Hardcore, hip hop/rap, ska, funk a saxofon. Megahity jako "No Fronts" nebo "Who‘s the King" netřeba připomínat.

V módu „svoboda, muzika, párty“ ale ještě zůstaneme. I když nejde o skutečný rock, o jejich výkonu na Brutal Assault 2018 se mluvilo ještě několik následných měsíců. Statut jedné z nejzábavnějších a vlastně i nejoriginálnějších kapel pak potvrdila i vyprodaná show v Praze roku následného. Bluegrass verze slavných hitů (Iron Maiden, Rammstein, ACϟDC, Metallica) v podání STEVE 'n' SEAGULLS, jakožto vlastní skladby, se z paměti po poslechu vymazat už nedají. Dechberoucí hudební výkony, skvělá show a optimismem otevřená srdce čisté esenci hudby nezamaskují ani finské montérky nebo nástroje jako mandolína, banjo či akordeon.
Dále v lineupu přivítejme německé heavy/power metalové symfoniky STEEL ENGRAVED s českou stopou (bubeník Jarda), nezlomné obdivovatele Lemmyho a ostravské baviče MALIGNANT TUMOUR, ambiciózní projekt heavy opery BOHEMIAN METAL RHAPSODY, punkrocku 30 let oddané N.V.Ú. a mladé talenty FROZEN POPPYHEAD z Č. Budějovic.

Jelikož jsme se tentokrát obzvlášť snažili přijít s pořádnou dardou, doufáme, že vás nové kapely v line-upu pořádně navnadily a že už na červen máte pochystanou dovolenou.
Předprodej vstupenek frčí v plném proudu, tak jen připomínáme, že druhá vlna vstupenek končí v březnu.


Seznam dalších zveřejněných kapel:
P.O.D., STEEL PANTHER, JINJER, GRAVE DIGGER, WEDNESDAY 13, PRO-PAIN, TUBLATANKA, INFECTED RAIN, GUTALAX, VAN CANTO, UNLEASH THE ARCHERS, MALIGNANT TUMOUR, PIPES AND PINTS, KRUCIPÜSK, HENTAI CORPORATION, COCOTTE MINUTE, WALDA GANG, DEBUSTROL, DOGA, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, FERAT, GAIA MESIAH, XIII. STOLETÍ, ASMODEUS, PLEXIS, SPS, E!E, N.V.Ú., FROZEN POPPYHEAD

To všechno 26.-28. 6. 2020 ve Spáleném Poříčí.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie