Basinfirefest 2023 hlási první kapely

Basinfirefest 2023 hlási první kapely

Na webstránkách festivalu Basinfirefest byl včera spuštěn předprodej první edice lístků na ročník 2023, který má termín 22.-25. června. Ta se vyprodala vskutku rychle, vstupenky jsou nyní k dispozici za cenu 1990 Kč.

Nikdo však nechce kupovat zajíce v pytli, a tak tu s jeho spuštěním máme nejen první kapely, ale i jednoho z headlinerů festivalu. Těmi je v roce 2020 původně oznámená australská mašina AIRBOURNE, která nakonec ze soupisky vypadla a loni nemohla. A tak vám je vezeme letos na 17. ročník, kde nepochybně, jak je jejich dobrým zvykem, ovládnou podium.

Stage ale ovládnou i PAIN, electro-industrial metalový projekt Petera Tägtgrena z Hypocrisy, který po dvou deskách s Lindemann, zas konečně plánuje unést posluchače do Pain-vesmíru s novou hudbou.
Velkou ctí je pro nás i získání prog-metal velikánů QUEENSRŸCHE. Ti přijedou s novou, fantastickou deskou "Digital Noise Alliance", která je dalším pokračování v obrození kapely. Novou desku přivezou i thrash klasici TANKARD, kteří se na Basinu představí poprvé a bude to rovnou ke 40. výročí vzniku kapely. Pivo tedy poteče proudem.

Pak tu v sestavě máme The FIALKY, kteří více než 20 let stojí v popředí český punkový scény, Labem křtěné DRIÁK s jejich echtovním punk rockem a FROZEN POPPYHEAD, mladou crossover úderku z Českých Budějovic s moderní a groove rytmikou, co se nebojí chytlavých a vzletných melodií.


Tohle a mnohem více zažijete 22.-25. 6. 2023 ve Spáleném Poříčí.
Zůstaňte naladěni, další kapely budou přibývat brzy!

Předprodej vstupenek běží na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie