Basinfirefest 2023 - rozpis kapel po dnech

Basinfirefest 2023 - rozpis kapel po dnech

Do Basinfirefestu zbývá něco přes dva měsíce. Termín konání je 22.-25. 6. 2023 a místem konání je rozlehlá travnatá louka obklopená lesy ve Spáleném Poříčí vzdáleném 20 km pod Plzní.
Headlinerů letošního Basinu je několik. Rozlehlá louka obklopená lesy uvítá švédskou megahvězdu GHOST, frontmana ex-HIM, VILLE VALO a další. Festival odhalil denní program, na který jsou v prodeji i denní vstupenky.


Dvěma největšími jmény jsou švédská megahvězda GHOST, která zde odehraje tuzemskou exkluzivní show pro rok 2023, a VV, frontman někdejších HIM, jež se letos vrátil do hudebního byznysu. Dále to jsou AIRBOURNE, CLAWFINGER, DARK TRANQUILLITY, PAIN nebo PARADISE LOST, které doplňují další čtyři desítky kapel.

Basinfirefest 2023 ale v dnešní ekonomicky komplikované době má na zřeteli především fanoušky. Proto jsou v prodeji i vstupenky na jednotlivé dny festivalu, kdy se na něj lze vydat i jen tak na otočku za pouhých 1000 Kč. No řekněte, zajet si např. na GHOST pod hvězdnou oblohou a vidět u toho další desítku kapel za tisícovku? To nemá konkurenci!
Nyní představme to nejpodstatnější z jednotlivých dnů:

Čtvrtek 22.6.
První den festivalu odehraje GHOST. Největší kapela v historii festivalu zde odehraje letošní exkluzivní show na scéně, jakou Západní Čechy neviděly. Dále to budou veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER nebo deathmetaloví modernisté DECAPITATED.
Dále zmiňme SPIRITWORLD, JUNGLE ROT, CATASTROFY nebo The FIALKY.

Pátek 23.6.
Pátečními headlinery jsou goteborgské ikony DARK TRANQUILLITY (spoluzakladatelé melo-deathu). Spolu s nimi zazáří dámy z BUTCHER BABIES, power/thrash legendy FLOTSAM & JETSAM, folkmetaloví HEIDEVOLK a středověká folk/darkwave hudba s moderními vlivy FAUN.
Pak v sestavě jsou The RAVEN AGE, které vede syn Steve Harrise, synthwave duo DANCE WITH THE DEAD, prog thrasheři VEKTOR nebo tuzemské crossover modly Dark Gamballe.

Sobota 24.6.
Headlinerem soboty je VV, jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších hlasů moderního rocku a duše a hlas ikonických HIM, takže se můžete těšit na kompletní průřez tvorbou. Dále australská hardrock mašina AIRBOURNE, gothic/doom legendy PARADISE LOST, thrash legendy TANKARD a v Čechách dobře známí Němci HÄMATOM navazující na éru Rammstein z 90. let.
Pak holandští mistři Pestilence, thrasheři Dust Bolt z Německa nebo metalcoristé Sunset Trail z Olomouce.

Neděle 25.6.
Neděle je z větší části zasvěcena moderním stylům. Zahrají PAIN, electro-industrial projekt Petera Tägtgrena z Hypocrisy, nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie FEVER 333, nebo metalový rapper REDZED a kapela VENDED, čítající syny slavných SlipKnoT.
Představí se i progové stars HAKEN a RIVERSIDE, na tradiční notu naopak zahrají veteráni PRO-PAIN, S.D.I a VOMITORY.
 

Banner


Sečteno a podtrženo: Čtvrtek 22.6.
GHOST, CLAWFINGER, DECAPITATED, SPIRITWORLD, JUNGLE ROT, CATASTROFY, MALLEPHYR, CEREBRAL EXTINCTION, The FIALKY, FATA MORGANA

Pátek 23.6.
DARK TRANQUILLITY, FAUN, BUTCHER BABIES, FLOTSAM & JETSAM, HEIDENVOLK, The RAVEN AGE, DANCE WITH THE DEAD, DARK GAMBALLE, VEKTOR, GODLESS TRUTH, KNIFE, LAID TO WASTE, TRAHIR

Sobota 24.6.
VV, AIRBOURNE, PARADISE LOST, TANKARD, HÄMATOM, PESTILENCE, GAEREA, SUNSET TRAIL, URNE, DUST BOLT, END, DRIAK, FROZEN POPPYHEAD

Neděle 25.6.
PAINFEVER 333, REDZED, RIVERSIDE, VENDED, HAKEN, PRO-PAIN, VOMITORY, S.D.I, UNITY-TX, SEVERALS


Pro více informací, kompletní program i čerstvé novinky navštivte festivalový web, kde najdete i vstupenky – celofestivalové za 2390 Kč, po jednotlivých dnech od 1000 Kč.
I letos pořadatelé budou zajišťovat kyvadlovou dopravu autobusem z Plzně na festival a zpět, takže stačí dorazit pouze do Plzně a pak se nechat už jen dovézt.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie