BRIAN BAJAK vydal inštrumentálne EP

BRIAN BAJAK vydal inštrumentálne EP
Slovenský gitarista, skladateľ a multiinštrumentalista BRIAN BAJÁK, známy svojou komplexnou technickou hrou na elektrickej gitare, testovaním gitarových aparatúr a vybavenia, štúdiovou produkciou a v neposlednom rade dlhoročnou spoluprácou so špičkovým slovenským výrobcom gitár, firmou Sivčák, vydal svoje prvé inštrumentálne EP "8 Billion Light Years Away", ktoré obsahuje 6 skladieb. EP vyšlo vo vlastnej produkcii a okrem živého zvuku ozajstných gitarových zosilňovačov a živých bicích účinkuje na EP celkom 5 rôznych bubeníkov.
 
„Spolupráca s jednými z najlepších bubeníkov, ktorých poznám, je pre mňa veľmi inšpirujúca a posúva celú tvorbu a výsledný zvuk na vyššiu úroveň,“ hovorí Brian Baják. Talentovaní hráči na bicie, ktorých môžete počuť na tomto EP, sú Martin Mikolaj, Adrián Ciel, Christopher Géci, Palo Chodelka Jr.  a Otto Greschner.
Krátky album je dostupný na všetkých platformách streamujúcich hudbu, ako aj vo fyzickej podobe na CD, ktoré si možno objednať cez sociálne profily umelca.
 
Christopher Géci: „S Brianom sa poznáme od súťaže Sabian Drum Battle 2014... ako bubeník si Briana veľmi vážim a som otvorený každej spolupráci aj do budúcna. Spolupracovali sme na rôznych projektoch... až jedného dna sa mi ozval, či by som nemal záujem nahrať bicie do skladby Interstellar. Skladba ma ako progresívneho bubeníka hneď chytila za srdce. V Brianovi vidím veľký potenciál, skladbu sme stihli nahrať počas coronového obdobia v Žiline a nahratie klipu sa konalo onedlho.“
 
 
 
 
Martin Mikolaj: „S Brianom sa poznáme dva roky a aj napriek tomu, že je medzi nami určitý vekový rozdiel, tešil som sa z možnosti nahrať bicie do dvoch jeho songov. Neváhal som a už o týždeň sme u Briana v štúdiu vytvorili super songy, ktoré dúfam, že budú fanúšikov baviť rovnako ako mňa.“
 
Dodajme, že napísanie, naštudovanie a nahratie tohto EP z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 
 
Zdroj: Tlačová správa

Názory redakcie

Chýba názor redakcie