Brutal Assault 21 začína už túto stredu

Polská black/death metalová ikona BEHEMOTH, legendární americký industrial MINISTRY nebo sludge metalisté MASTODON budou hlavními hvězdami 21. ročníku festivalu Brutal Assault. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě, která se už tradičně odehraje v josefovské pevnosti v Jaroměři, začíná ve středu 10. augusta/srpna 2016. Festival očekává rekordní návštěvnost.

Podle organizátorů bude festival nabitý špičkou metalového žánru. Očekávaných 19 tisíc fanoušků se může těšit i na MOONSPELL, SATYRICON, GOJIRA, NEUROSIS, MONO nebo zmíněné MASTODON. „Právě MASTODON coby zástupci progresivního stoner rocku mají naživo obrovskou energii. V Americe je to hodně oblíbená kapela. Jsme vlastně první český festival, na kterém tato kapela zahraje,“ říká promotér festivalu Tomáš Fiala.

Brutal Assault však nesází na několik hvězd, ale na vyrovnaný program, aby si téměř každý mohl vybrat své favority. „Loni jsme šli cestou, kdy jsme neměli jednu velkou kapelu, ale zaměřili jsme se na celý lineup. To je směr, kterým jdeme i letos,“ podotýká Fiala. „Chceme, aby si každý návštěvník mohl užít co největší množství svých oblíbenců,“ dodává.
Ani letošní ročník se ale neobešel bez několika zrušených vystoupení. „Bohužel kvůli problémům s cestovními doklady odřekli Electric Wizard. Odpadli také Terror. Ale doufáme, že plnohodnotnou náhradou jsou italští UFOMAMMUT a švédští RAISED FIST,“ vysvětluje Fiala.

Největší novinkou letošního ročníku je bezhotovostní platební systém. „Na fungování nového systému klademe stejný důraz jako na výběr kapel. Končí dosavadní systém žetonů, místo něj návštěvníci dostanou u vstupu náramek s čipem, na který si u vstupu nebo předem doma přes internet nabijí kredit,“ uvádí Fiala.
Součástí festivalu bude mimo jiné výstava Art-Brut-All, která má za cíl ukázat, že současné výtvarné umění a metalová subkultura mají podobné výrazové prostředky.
Informace o programu a kapelách a další novinky jsou pravidelně zveřejňovány na oficiálních web-stránkách festivalu a FB profilu.

Zdroj: Radek Pavlovič / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie