Brutal Assault 24 - novoročný update kapiel

Brutal Assault 24 - novoročný update kapiel

Crossover thrash nevymřel! Toho jsou jasným důkazem bostonští HC veteráni SLAPSHOT a švédští maskovaní maniaci Dr. LIVING DEAD. Ti nám jasně, již před dvěma lety, ukázali se svým albem "Cosmic Conqueror", že tohle není jen mejdanová kapela, ale hlavně sebranka skvělých muzikantů. Schválně jak velký circle-pit rozpoutají De. LIVING DEAD ve vojenské pevnosti?! Thrashovou zběsilost pak předvede jedna z nejdivočejších jihoamerických kapel. Brazilští VIOLATOR budou konečně debutovat na Brutal Assault!

A thrash metal budeme ještě chvíli okupovat, tentokrát z progové stránky věci. Pevně věříme, že vám, stejně jako nám, udělá radost oznámení legendárních progresivních inovátorů žánru, kanadských VOIVOD. Jejich nejnovější počin "The Wake" se dočkal skvělých ohlasů, a i za více jak 35 let existence kapela neztrácí ani kousek energie.
Energických kapel není nikdy dost, proto máme v rukávu další kapelu s explozivní náloží technické, leč živelné hudby. Vloni jsme se o jejich skvělé show mohli přesvědčit na vlastní oči během turné s kapelou Beyond Creation. Ano, mluvíme tu o francouzských GOROD.

Z ranku folkem inspirovaného melodického death metalu se na BA po dlouhých letech vrací jeden z pilířů tohoto žánru, finští ENSIFERUM.
Další uskupení netřeba představovat, zvlášť po nedávném mediálním propírání, které ani tak kapelu nezastavilo. DECAPITATED jsou stálicí nejen na polském death metalovém pantheonu, která nepřestává bavit!

Nepocházejí ze zdejší sluneční sestavy. Muzikanti mají po zhlédnutí jejich vystoupení chuť skončit s hraním. Mocné trio, která nepotřebuje slova k uhranutí. Před dvěma lety na Brutalu omámili nejednoho návštěvníka a letos tomu nebude jinak. ANIMALS AS LEADERS se vrací! Jejich projev není nic jednoduchého, stejně jako hudba newyorských CAR BOMB, jejichž hudba je opravdovým výbuchem nesmírné agresivity a invence, neustále atakující vaše smysly. Muzika CAR BOMB je nepříjemná, bolí, neustále posluchače intrikuje, mate, nutí ho se soustředit a zároveň ho dezorientuje, což je ovšem podloženo vynikajícími hráčskými výkony. Přijďte se ztrestat festivalovým debutem těchto šílenců z Long Islandu!

Tento seznam pak uzavírají švédští progresivci LETTERS FROM THE COLONY a čínský atmosférický black metal ZURIAAKE.

Další potvrzené kapely pro Brutal Assault 24:
ABORTED, AFTER THE BURIAL, ALIEN WEAPONRY, AGNOSTIC FRONT, ANNAL NATHRAKH, ANATHEMA, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, ANTAEUS, ANTHRAX, BAŤUŠKA, CARCASS, CARPENTER BRUT, COUNTING HOURS, CRYSTAL LAKE, CULT OF LUNA, CYTOTOXIN, DEICIDE, DAUGHTERS, DESTRUCTION, DIABLO SWING ORCHESTRA, EKTOMORF, ELECTRIC WIZARD, EMPEROR, GET THE SHOT, GODFLESH, GUTALAX, HEILUNG, HIGHER POWER, HYPOCRISY, IMMOLATION, IRON REAGAN, JINJER, JUNGLE ROT, KRISIUN, LIONHEART, MANES, MESHUGGAH, METAL CHURCH, MGŁA, MIDNIGHT, MYRKUR, NAPALM DEATH, NECROS CHRISTOS, OF MICE & MEN, OCEANS OF SLUMBER, PERFECITIZEN, PRONG, RAISED FIST, ROTTING CHRIST, SACRED REICH, SAOR, SHAPE OF DESPAIR, SLÆGT, SLAPSHOT, TAAKE, TANKARD, TAPHOS, TESTAMENT, The OBSESSED, The OCEAN, THY ART IS MURDER, TOSKA, UNFATHOMABLE RUINATION, VARGRAV, VENOM PRISON, VUUR, WINDHAND, WOLFBRIGADE a WOE UNTO ME.

To všechno 7.-10. srpna (augusta) 2019 v Pevnosti Josefov.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie