Brutal Assault 25 hlási první kapely

Brutal Assault 25 hlási první kapely

Než vám oznámíme nově potvrzené kapely pro 25. ročník Brutal Assaultu, nejprve vás chceme informovat, že v nejbližších dnech do e-shopu nasadíme většinu položek festivalových služeb, čili tribuny, kempy, parking, hotelová ubytování a další. Nyní si připomeňme interprety už známé z festivalové brožury:

Letos pro své pokročilé těhotenství vystoupení zrušila, loni její vystoupení zkrátil zásah hašičů. Blackened folková diva MYRKUR se na Brutal Assault vydává potřetí - doufejme, že tentokrát úspěšně a že si její éterické vystoupení konečně všichni užijí naplno. Ze zdravotních důvodů rovněž odpadli experimentující Norové MANES s jejich jedinečnou vizí obsahující rockové, elektronické i metalové polohy. I oni vystoupení nahrazují.

ASPHYX s legendárním hlasem Martina van Drunena pak čistou a ryzí podobu death metalu hrají od roku 1987. Brutálně valivou, smrdutě zatuchlou, bez příkras. Kde hrají, tam jim padají k nohám, tentokrát se pokloní Brutal. Rychlost se ale zvýší s DARK FUNERAL, švédskou odnoží melodického black metalu a jednu z nejzásadnějších kapel žánru. Jestli je někdo nepovažuje za krále svého řemesla, nechť se Heljarmadrově mikrofonu postaví do cesty.

Do cesty se také (na BA poprvé) budete moci postavit kanadským RAZOR. Pro pamětníky thrashoví průkopníci a kult, pro jiné velká neznámá. Ne neznámá je informace, že tahle kapela jezdila se Slayer nebo Motörhead, přesto kvartet z Ontaria zůstal věrný undergroundu. A tak je nezkazil byznys a jsou bez ztráty charakteru tak poctiví, jak v 80. letech.
To vznikli i NOCTURNUS. Snad první kapela, která do death metalu začlenila klávesy a vdechla mu sci-fi vesmírnou atmosféru. Mike Browning jako jediný původní člen v jejich reminiscenci NOCTURNUS AD navazuje na legendární debut "The Key" na letošním oceňovaném albu "Paradox".

Atmosférou, ovšem tou pohřební, josefovské hradby zahalí funeral doom Američanů EVOKEN. Jedna z mála aktivních kapel toho nejpomalejšího žánru na planetě jej ovšem narušuje deathovou akcentací a prokládá psychedelickými náladami. Posledními jsou HENTAI CORPORATION z Čech. Excentrická a výstřední kapela čerpající z crossoveru, thrashe, rock ‘n‘ rollu, ale klidně i bizarního pop rocku.

A teď už jména naprosto nová:
Dimebaga a Vinnieho Paula už nikdo nevrátí. Je tu ale žádostmi o hraní skladeb Pantery zavalený Phil Anselmo se svou šílenou partou The Illegals, takže se rozhodli vyhovět a můžeme tak s radostí oznámit, že Brutal Assault bude hostit PHILIP H. ANSELMO & The ILLEGALS „performing a Vulgar Display of PANTERA“. Tešte se na "Mouth for War", "Walk", "This Love" a další nehynoucí pecky!

Dalšími potvrzenými jsou bestiální DESPISED ICON. Tihle pionýři deathcore přivezou šestou desku "Purgatory", dvojici svých typicky diktujících vokálů a muziku síly vystřelené dělové koule. Tlak, rychlá tempa a krátké ostré skladby až ze Singapuru do vás nasype jedna z nejoceňovanějších grindcore kapel WORMROT. Kdo je viděl, ví své, kdo neviděl, měl by, aby uvěřil!
Není hardcore jako hardcore. ATARI TEENAGE RIOT totiž přivezou digital hardcore, revoltu a nespoutanou energii, takže se na jejich show plnou divokých tech-rytmů přijďte vyresetovat! A na závěr porci poctivého, ortodoxně zábavného klišé, kde se to hemží satany, peklem, smrtí, krví a stoprocentním old school black metalem s velkým B. A tak je psáno již od r. 1982, kdy album "Black Metal" vyšlo! Otec Cronos naběhne do pevnosti s VENOM.

To všechno 5.-8. srpna (augusta) 2020 v Pevnosti Josefov.


Zdroj: Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie