Brutal Assault 25 - tentokrát menší jména

Brutal Assault 25 - tentokrát menší jména

Je známo, že Brutal Assault nestaví line-up pouze na velkých jménech. Snažíme se vyhledávat i mladé talenty, jejichž jméno rezonuje hudebním undergroundem, nebo ty, které si prozatím uzurpuje pro sebe.

Začněme s Finy LOST SOCIETY, kteří se už v pevnosti představili. Parta čtyř zručných muzikantů se na nové desce "No Absolution" lehce vzdálila klasickému thrashovému vyznění a se zapracováním melodičnosti zamakala na moderních groove polohách, takže snese srovnání s Trivium, Sylosis nebo Devildriver.
WOLVES IN THE THRONE ROOM od r. 2002 získali neskutečné renomé a jsou jedna z prvních kapel, jejichž hudba se začala nazývat post-black metal. Prim zde hraje atmosféra a doplňující klidnější prvky v dlouze plynoucích kompozicích. Vedle vlastních turné mají odježděno např. s Dimmu Borgir, nebo Behemoth.

Mocným příslibem do budoucna jsou velmi osobití Dáni VOLA, kteří jsou jedineční pro svou žánrovou nejednoznačnost. Umí brát od polyrytmických králů Meshuggah, ale úplně stejně dokáží využít synthpop 80. let. Vola ale nekopírují, chameleonsky se dokáží vykroutit z jakéhokoli inspirativního podezření a navíc přidají krásné vokální linky.
Belgičtí BRUTUS se zpěvačkou a bubenicí Stefanie Mannaerts mají zkušenosti z turné s Cult of Luna či Chelsea Wolfe, ale díky intenzivnímu koncertování už sami dokáží naplnit evropské kluby. Jejich chytlavý úderný rock s charismatickým zpěvem prokládají post-rockovými plochami, ale přepnou jej i do thrashového tempa.

I když budou arizonští GATECREEPER reprezentovat americkou deathmetalovou generaci, leckdo by je po poslechu tipoval na kapelu ze Švédska. Old-school vycházející ze švédského zvuku se ale nese ve valivém tempu jako Bolt Thrower, Asphyx nebo Hail of Bullets.
To oregonští VITRIOL trestají hned od první vteřiny. Násilnému blackened death metalu blízkému Hate Eternal či Morbid Angel  nechybí exponovaná krutost Gorguts nebo Ulcerate a nepostrádá pořádný kus skladatelství.
Tu dánskou generaci smrtikovu budou zastupovat BAEST. V jejich tvorbě jsou zastoupeny jak melodie a valivá odlehčenost, tak i razantnější pohled na věc se surovým přitlačením na pilu mající feeling. A nezapomíná se tu na kořeny.

BIRDS IN ROW jsou tíživí, přesto agresivní. Francouzské screamo/post-hardcore trio rozbíjí melancholickými i disonantními harmoniemi, přidává chaotické Converge rytmy i nějaký ten oldschool. A své zběsilé sety vždy udržují v obrovské razanci.
I splašení GOD MOTHER vycházejí z hardcore. Ale protože jsou ze Stockholmu, ten jejich načichl crust deathem a drtícím sludge. Agresivní, energický koktejl, který nenechá vydechnout.


Seznam dosud zveřejněných kapel:
1914, The AGONIST, ALCEST, ARCTURUS, AS I LAY DYING, ASPHYX, ATARI TEENAGE RIOT, AUTHOR & PUNISHER, BAEST, BENIGHTED, BEYOND CREATION, BIRDS IN ROW, BLOOD INCANTATION, BLOODBATH, BRUTUS, BUTCHER BABIES, CATTLE DECAPITATION, CRADLE OF FILTH, DARK FUNERAL, DARKEST HOUR, DENIAL OF GOD, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DRACONIS INFERNUM, EVOKEN, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, EXHORDER, EXHUMED, FEVER 333, FLESHGOD APOCALYPSE, FRONT LINE ASSEMBLY, FRONTIERER, FUELED BY FIRE, GATECREEPER, GOD MOTHER, HAVOK, HENTAI CORPORATION, IMPERIAL TRIUMPHANT, KATATONIA, KVELERTAK, LIFE OF AGONY, LOST SOCIETY, MANES, MASS INFECTION, MAYHEM, ME AND THAT MAN, MELT-BANANA, MERCYFUL FATE, M.O.D., MUNICIPAL WASTE, MYRKUR, MYSTICUM, NAILED TO OBSCURITY, NECROPHOBIC, NECROT, NOCTURNUS AD, OBITUARY, OTTONE PESANTE, PARADISE LOST, PENSÉES NOCTURNES, PENTAGRAM, PHILIP H. ANSELMO & The ILLEGALS, PSYKUP, RAZOR, RED FANG, RINGS OF SATURN, SACRED REICH, SHADOW OF INTENT, SIGH, SOEN, SOREPTION, STATIC-X, STRIGOI, SUFFOCATION, TERROR, TOXIC HOLOCAUST, UADA, VADER, VALKYRJA, VENOM, VITRIOL, VOLA, WHILE SHE SLEEPS, WOLVES IN THE THRONE ROOM, WORMROT

To všechno 5.-8. srpna (augusta) 2020 v Pevnosti Josefov.
Vstupenky zakoupíte na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie