BRUTAL ASSAULT 27 hlásí dalších osm kapel

BRUTAL ASSAULT 27 hlásí dalších osm kapel

Brutal Assault 2024 hlásí dalších osm kapel. Line-up legendárního festivalu se rozšiřuje o osmdesátkový thrash i stoner kapelu nominovanou na Grammy.


„Divoce katarzní a brilantně zpracovaný výbuch progresivního metalu“ – tak popsal album "Purple" (2015) americké skupiny BARONESS magazín Rolling Stone. Kapela, která byla v roce 2019 se svým ambiciózním albem "Gold & Grey" nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější album "Stone". To zefektivňuje multižánrovost předchozí desky a jak popisuje zpěvák John Baizley: „Je mnohem živější, přímočařejší“.

Stoner line-up rozšíří také polští DOPELORD se svými doom-satanistickými písněmi, stoner rocková GAUPA s doom-folkish nádechem a v neposlední řadě The OBSESSED se Scottem Wino Weinrichem, jež byl byl u výstavby daného stylu – například s kapelou Saint Vitus.

Těšit se na josefovských pódiích můžete i na ostrou dávku osmdesátkového thrashe. Dorazí tři jména americké scény: FORBIDDEN a HEATHEN se svým Bay Area thrashem a HIRAX se svou příznačnou maniakální směsí speed a thrash metalu. Čtyřku doplní němečtí EXUMER se svým klasickým old-schoolovým přístupem – povinnost pro všechny fanoušky Exodus a Slayer.


Další potvrzené kapely:
ABBATH, ABORTED, AFTER THE BURIAL, AKHLYS, ARCHITECTS, ARMORED SAINT, BEHEMOTH, BODYSNATCHER, BORN OF OSIRIS, BROKEN HOPE, BRUTUS, CANCER BATS, CARCASS, CRYPTOPSY, CYNIC, CYTOTOXIN, ČAD, DARK TRANQUILLITY, DARKEST HOUR, DARVAZA, DEATHSTARS, DEICIDE, DEVIL MASTER, DØDHEIMSGARD, DOPETHRONE, EMPEROR, ESCUELA GRIND, EVIL INVADERS, EXODUS, GOD IS AN ASTRONAUT, GRAND MAGUS, GUILT TRIP, HAVOK, HEXVESSEL, IMPALED NAZARENE, INCANTATION, JINJER, KALMAH, KAMPFAR, KHOLD, LAID TO WASTE, LEFT TO DIE, LEGION OF THE DAMNED, LIK, MADBALL, MASTER BOOT RECORD, MENTAL CRUELTY, MISERY INDEX, MOTIONLESS IN WHITE, MY DYING BRIDE, NECROT, NIGHT VERSES, OBSCURA, PARTY CANNON, PIG DESTROYER, PLINI, PRIMORDIAL, RED FANG, RIVERSIDE, ROTTEN SOUND, SADUS, SATYRICON, SEVERE TORTURE, SHOW ME THE BODY, SKELETAL REMAINS, SNĚŤ, SOIL, SPIRITBOX, STONED JESUS, SVALBARD, TEN56, TERRORIZER, TESTAMENT, TEXTURES, The AMITY AFFLICTION, The BLACK DAHLIA MURDER, THIS IS HELL, TOXIC HOLOCAUST, TRIUMPH OF DEATH, TULUS, UADA, UFOMAMMUT, UNTO OTHERS, VED BUENS ENDE, VILLAGERS OF IOANNINA CITY, VLTIMAS, VOMITORY, WHITECHAPEL, YELLOW EYES

Brutal Assault se uskuteční 7.-10. 8. 2024 v Pevnosti Josefov a vystoupí na něm na 130 kapel z celého světa.
Předprodej vstupenek běží na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Tereza Koudelová / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

DISBELIEF zabíjajú karmu
novinka
24. februára 2024
RUST2DUST a ZVERINA v novej skladbe
novinka
24. februára 2024