Brutal Assault 23 hlásí další várku kapel

Brutal Assault 23 hlásí další várku kapel

S velkou radostí ohlašujeme největší update soupisky napříč všemi žánry. Po dvou letech se na Brutal Assault vrací francouzský válec GOJIRA, “velrybí” death metal, unikátní svým zvukem i postupy, kapela, která si jednoznačně zjedná pořádek pod pódiem.

Na BA se objeví také thrashmetaloví titáni TESTAMENT, kteří v roce 2016 opanovali žánrový trůn s deskou Brotherhood of the Snake. V pevnosti také přivítáme ARMORED SAINT, další ze stěžejních kapel amerického heavy metalu s Johnem Bushem (ex-ANTHRAX) za mikrofonem, stejně jako workoholika Petera Tägtgrena a jeho industriálně-metalové alter ego PAIN.

Bandanu do čela, ohnout kšilt a vzhůru do moshpitu! V rámci úterní warm up párty se na BA objeví SUICIDAL TENDENCIES, továrna na skateboardové hymny s monstrózními basovými linkami a jedním mimořádným bubeníkem, díky němuž legendární hc thrash ještě nabral na obrátkách.
Pokud hledáte viníky tsunami crossover thrashe, hledejte na lavici obžalovaných MUNICIPAL WASTE. Aneb dokonala připomínka časů, kdy z pódií diktovali Cryptic Slaughter, D.R.I. nebo Attitude Adjustment. Zástup thrashmetalových kapel také rozšíří ACT OF DEFIANCE, superskupina bývalých členů Megadeth a Shadows Fall.

Českou festivalovou premiéru si v Josefově odbudou GRAVEYARD aneb "fanoušci retro rocku, chystejte zvonáče!" Žádná kapela nedokázala resuscitovat rockový feeling 60. a 70. let tak věrně jako právě tento švédský kvartet.
Do pevnosti se také propašují mexičtí narkobaroni BRUJERIA, aby ukázali, zač je toho grindcore/deathmetalová "Macarena". Načernalý death metal přijedou reprezentovat polští AZARATH.

Na temnější strunu zabrnkají DRAGGED INTO SUNLIGHT. Britové neúnavně posouvají hranice black metalu, post-metalu a sludge k dalším extrémům za pomocí početné kolekce aparátů a extrémních decibelů hněvu a zoufalství.
Jiný pohled na blackmetalovou bažinu, kde se tonoucí stébla nechytá, představuje belgická hydra WIEGEDOOD. Zkušenosti přítomných z AMENRA, Rise and Fall, Oathbreaker nebo Hessian zaručují nemilosrdnou vichřici.

Hardcore sestavu rozšiřují nekompromisní INTEGRITY, nejtypičtější zástupce Clevo soundu a kapela z temné strany hardcoru, která jako jedna z prvních začala do žánru pašovat metalový zvuk a dala tak vzniknout metalcoru. Obdobnou klasikou jsou už i kalifornští hardcore/punkoví dřevorubci TERROR, zatímco dravou štiku v deathcorovém rybníku představují kanadští ANGELMAKER.


Zdroj: Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie