CASPIAN v lednu po páté

CASPIAN v lednu po páté

 

Post-rockoví, meditativní minimalisté CASPIAN hodlají sezónu 2020 žít naplno. Páté studiové album “On Circles”, vyjde 24. ledna pod záštitou Triple Crown Records.
Hudba CASPIAN je směs shoegaze, post-rockového ambientu, elektroniky i noise-metalu. S novým albem se čím dál víc dostávají do niterného života kapely a zkoumají svět, který mezitím vším koncertováním a přejížděním vznikl. Venkovní hluk nahradili tichem, stres a shon vyměnili za klid a uvědomělé dýchání. Než sáhodlouze vymýšlet koncept alba a detailně kalkulovat zvuk, rozhodli se tentokrát sednout do Studia 4, spolu s novým bubeníkem Justinem Forrestem, a během 4 týdnů vytvořit nejpřirozenější zvuk CASPIAN za posledních patnáct let. Tajemství úspěchu je v automatické skladbě a citu, kterému dali přednost před vymýšlením konstruktu. Vziklo tak album, které se skládá z mnoha samostojných kousků, které spolu drží pohromadě jen zalisováním do placky.

Album "On Circles" je art-rockovým počinem, na kterém najdete mnoho zajímavostí. Melodickou předehru "Division Blues" si vzal do parády kytarista Jonny Ashburn, naproti tomu baskytara si našla svůj prostor a divoký zvuk ve skladbě "Collapser". Můžete zde narazit na stále málo využívaný zvuk saxofonu, nebo třeba na mandolínu Calvina Josse ve "Flowers of Light". Tradiční rock a ambient je okořeněn závanem dubstepu, punku, i  náboženské meditace, a to ve skladbě "Ishmael", která je složenou poctou kytaristy Erina Burke-Morana k osmiměsíční pouti po Appalačích. Na albu se podílelo i několik hostujících umělců, jako je například cellista Jo Quail (MYRKUR, WINTERFYLLETH,...). Záležitost "Nostalgist" zase nabízí vokály zpěváka ze spřátelených PIANO BECOMES THE TEETH - Kylea Durfeyho.
První dva singly: "Flowers of Light" a "Barfly" jsou již venku.

 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový BLOODY REDEMPTION onedlho
novinka
12. augusta 2022
SLIGHT LIE s novým songom
novinka
12. augusta 2022
Dnes konečne nový THE HALO EFFECT
novinka
12. augusta 2022
Druhý song AN ABSTRACT ILLUSION
novinka
11. augusta 2022
Nový song od LACRIMAS PROFUNDERE
novinka
11. augusta 2022