CASTAWAY - Úderný singel blížiaceho sa EP

CASTAWAY - Úderný singel blížiaceho sa EP

Skladba „U.N.I.“ je prvým singlom z „pandemického“ EP Castaway s názvom „Everflowing Past“. Kapela nechcela počas uplynulého roka vysedávať so založenými rukami, a tak sa pôvodný nápad vydať singel postupne rozrástol na ideu špeciálneho EP, ktoré s aktuálnym zvukom predstaví Castaway od úplných koreňov až po súčasnosť.

Ako už názov napovedá, EP „Everflowing Past“ je „časozbernou“ kompiláciou, ktorá obsahuje dve čerstvo nahraté piesne: prerobenú verziu skladby „Fait Accompli“, pôvodne  pochádzajúcu z obdobia prehistórie Castaway, konkrétne z roku 2001, a spomenutú úplnú novinku „U.N.I.“, ktorá bola vybraná ako prvý singel, napriek tomu (alebo práve preto), že svojím priamočiarejším power metalovým vyznením je pre tvorbu Castaway pomerne netypická. EP dopĺňajú aktuálne remixy troch skladieb reprezentujúcich tri doterajšie albumy kapely.

Platí tak, že čím menej ste toho od Castaway doteraz počuli, tým viac Vám nové EP ponúkne. V každom prípade, pre svojich odvekých fanúšikov prichystala kapela malé prekvapenie skryté na úplnom konci EP.

Dve nové skladby boli nahraté v spolupráci s americkým hudobníkom a producentom Devonom Gravesom (Psychotic Waltz, Dead Soul Tribe), ktorý si na EP aj zaspieval. O mix sa postaral slovenský producent Adam Mičinec, mastering mal na starosti Tony Lindgren zo švédskych Fascination Street Studios. Aranžérsky Castaway na novom EP spolupracovali aj s uznávaným slovenským skladateľom a dirigentom Adamom Kurucom (Ilyas, Persona Grata). „Everflowing Past“ vychádza  na vlastnej značke kapely 30. 4. 2021, netradične najskôr vo fyzickej, neskôr aj v digitálnej podobe.

 

Tracklist:                                                                                           Castaway:

1. Fait Accompli MMXX (feat. Devon Graves)                                  Mayo Petranin – voc.

2. U.N.I.                                                                                            Peter Bulík – guit.

3. This-Integration (remix)                                                                Zoltan Daraban – bass, voc.

4. Counting the Stones (video remix)                                               Janko Kovár - drums

5 Fallen (video remix) (feat. Roland Grapow)                                  Andrej Kutiš – keys, voc.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie