Choosing Death - kniha o histórii death metalu a grindcoru

Choosing Death - kniha o histórii death metalu a grindcoru

Absolutní klasika. Tak se dá mluvit o knize Choosing Death: Nepravděpodobná historie death metalu a grindcoru, jejíž český překlad právě vyšel u pražského nakladatelství MetalGate. Nadšení, láska k extrémní hudbě a pečlivá práce autora Alberta Mudriana udělaly z tohoto díla kultovní záležitost, kterou si fanoušci hýčkají ve svých sbírkách po celém světě. Nyní se k nim mohou přidat i naši metalheads.


„Choosing Death přišla, zdá se, přesně v ten pravý čas. Scéna totiž zažívala nečekané obrození po celé zeměkouli a tahle kniha k tomu dodala příběh toho, co bylo,“ uvádí v předmluvě Scott Carlson (Repulsion atd.). Publikace představovala nostalgii, ale posloužila i jako jedinečná sonda do historie obou žánrů pro mladou generaci, která tak objevila staré klasiky. „Obrovský dopad, který tahle kniha měla na scénu, zkrátka nelze přehlížet,“ píše Carlson a mimo jiné dodává, že je Choosing Death jednohlasně považována za bibli svatou extrémního metalu. „Je to svědectví nejen o žánru jako takovém, ale i o kvalitě autorovy práce – o jeho extrémním zaujetí pro detail, a to u každého probíraného tématu.“

Kniha čtenáře provází čtivou a zanícenou formou dějinami death metalu a grindcoru. Našince jistě potěší, že vedle všech slavných světových jmen figuruje i tuzemský Krabathor. Text je doprovázen mnoha fotkami a různými raritkami. K domácím čtenářům se Choosing Death navíc dostává ve své revidované a rozšířené verzi, jejíž originál vyšel v roce 2016 u amerického vydavatelství Bazillion Points. Zkrátka perfektní potrava pro všechny fanoušky té nejextrémnější muziky. 

Česká verze vychází pod taktovkou nakladatelství MetalGate, které se dlouhodobě věnuje vydávání literatury zaměřené na tvrdý metal. Autorem překladu a celkově české lokalizace je Ondřej Šmejkal. O grafickou úpravu a sazbu se postaral Radek Doleží. Kniha vychází jako paperback o 392 stranách, objednat si ji můžete na e-shopu.
Na závěr zmiňme, že je Albert Mudrian v tvrdě-metalovém světě dobře známá osobnost. Je totiž zakladatelem a šéfredaktorem prestižního amerického metalového magazínu Decibel.
 

Zdroj: Tisková zpráva

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky