CULT OF FIRE odehraje na Brutal Assaultu poctu B. Smetanovi

CULT OF FIRE odehraje na Brutal Assaultu poctu B. Smetanovi

Brutal Assault oznamuje speciální show pro tento rok – poctu Bedřichu Smetanovi v podání československé black metalové kapely CULT OF FIRE a Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Světy vážné hudby a black metalu se letos vůbec poprvé setkají na tradičním extrémně metalovém festivalu Brutal Assault 27 – kapela CULT OF FIRE odehraje unikátní set, připravený speciálně pro tento festival, jako poklonu BEDŘICHU SMETANOVI a jeho dílu. Za tímto účelem se kapela spojila s orchestrem Bohemian Symphony Orchestra Prague, pod vedením Martina Šandy, a společně se postarají o zážitek, jaký na Brutal Assaultu ještě nebyl – a který téměř nemá obdoby ani jinde.

V letošním roce uběhne 200 let od narození jednoho z největších skladatelů v historii české vážné hudby. Bedřich Smetana, narozený 2.3.1824, si vysloužil obdiv a speciální místo v srdcích svých současníků i generací, co přišly po nich. Jeho hudba a vášeň pro českou kulturu pomohly vydláždit cestu pro české národní sebeuvědomění.

O více než jeden a půl století později se v tehdejším ještě Československu začala formovat extrémně metalová scéna, v jejímž centru vzniklo pár kapel, které pomohly zasadit sémě toho, co bylo později nazváno druhou vlnou black metalu. Věrni této tradici, CULT OF FIRE zvedli pochodeň černého plamene a stali se jednou z mála domácích kapel, co se dokázaly prosadit i na mezinárodní hudební scéně. Za dobu své existence odehráli svá vizuálně podmanivá vystoupení na téměř všech kontinentech a vypracovali se do pozice headlinerů ojedinělých hudebních akcí.

Jejich speciální vystoupení na letošním Brutal Assaultu bude postavené na nových skladbách připravených exkluzivně pro tento festival. V nich se CULT OF FIRE inspirovali Bedřichem Smetanou, ať už přímo či nepřímo. Ačkoliv spojení black metalových kapel se symfonickými orchestry není nic nového pod sluncem, v rámci jedinečného prostředí Pevnosti Josefov jde o premiéru a o zážitek na jiné úrovni. Je nutné dodat, že nepůjde o běžný set metalové kapely, která odehraje své skladby přearanžované pro hraní se symfonickým orchestrem.
 

Banner


V našem případě se jedná o hudbu složenou Vladimírom Pavelkom (CULT OF FIRE) a zaranžovanou Martinem Šandou pro kapelu a orchestr Bohemian Symphony Orchestra Prague speciálně pro tuto příležitost a jako poctu skladateli vážné hudby – přepracováním hudebních motivů B. Smetany nebo na základě přímé i nepřímé inspirace jeho skladbami. Pravděpodobně půjde i o jedno z hudebně nejrychlejších vystoupení v historii Bohemian Symphony Orchestra Prague (a dost možná i obecně v oblasti spojení metalu a orchestru), kdy CULT OF FIRE vedle vášně pro jednoho z největších skladatelů v historii ukáží i svou zuřivější tvář.

Tento unikátní projekt představuje další milník v historii festivalu Brutal Assault. Milník, který je potřeba osobně zažít.
Festival se uskuteční 7.-10. 8. 2024 v Pevnosti Josefov a vystoupí na něm na 130 kapel z celého světa.
Předprodej vstupenek běží na festivalovém webu.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Tereza Koudelová / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky