Druhý, ambientní singl z nového alba MITOCHONDRIAL SUN

Druhý, ambientní singl z nového alba MITOCHONDRIAL SUN

Niklas Bo Sundin, působící v kapele DARK TRANQUILLITY a LAETHORA, je také báječný grafik a ilustrátor, ale především skvělý kytarista a skladatel.
14. února příštího roku je zřejmě magickým datem, protože vyjde album i jeho novému sólovému projektu s názvem MITOCHONDRIAL SUN. Album ponese stejný název, čítá deset hudebních stop a vyjde u Italů Argonauta Records.

Projekt asi nejlépe vystihneme popisem, že se jedná o ambientní, relaxační zvukové kompozice v moderním elektronickém pojetí. Skladba je typická vrstvením, dobrou mixáží, nabalováním výrazů a tempa. Každý kousek alba je samostatný a nese v sobě jednoduché melodické linky, a to vše v rouchu melancholie. Vytyčené žánrové pole MITOCHONDRIAL SUN je tak dostatečně prostorným hřištěm, na kterém se Sundin může vyřádit a dát prostor různým výrazovým prostředkům a tendencím. Skvělé přitom je, že se na albu podílí i další člen DARK TRANQUILLITY, a to klávesák Martin Brändström. Dalším hostujícím, je 'talent a melodický půvab rezonující mezi strunami' - švédská cellistka Annika Blomfeldt.

Za sebe mohu doporučit první singl z alba s názvem "Nyaga" - videoklip pod odkazem.
My připojujeme níže horkou novinku, a to druhý vypuštěný singl "Celestial Animal".


 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový BLOODY REDEMPTION onedlho
novinka
12. augusta 2022
SLIGHT LIE s novým songom
novinka
12. augusta 2022
Dnes konečne nový THE HALO EFFECT
novinka
12. augusta 2022
Druhý song AN ABSTRACT ILLUSION
novinka
11. augusta 2022
Nový song od LACRIMAS PROFUNDERE
novinka
11. augusta 2022