EDITOR oslavuje 30. narodeniny

EDITOR oslavuje 30. narodeniny

8 albumov, 127 autorských piesní a bezpočet koncertných vystúpení na slovenských i českých pódiach. To je bilancia 30 ročnej existencie martinskej skupiny Editor. Tento piatok v Žiline v klube 12 Opíc a najmä v sobotu na domácej scéne v rockovom klube Mlyn vo Vrútkach bude prebiehať oslava 30 rokov existencie tejto skupiny, ktorá stala pri začiatkoch formovania slovenskej metalovej scény. Okrem aktuálnej zostavy sa na vrútockom koncerte predstaví aj niekoľko zo starších členov, ktorých sa za tie roky vystriedala v skupine rovná dvadsiatka. Editor pri tejto príležitosti oprášil aj pár starších piesní, ktoré naživo už poslucháči nepočuli dlhé roky.

„Nie, my ešte nekončíme, práve teraz nás to začína baviť,“ konštatuje spevák Milan Jakubík alias Doctor, ktorý je spolu s bubeníkom Petrom Prošekom, basgitaristom Stanom Stanley Pastuchom a gitaristom Emilom Varsíkom tými, ktorí nesú naďalej štafetu, ktorú Editor  odštartoval v roku 1988 a ktorej koniec  je zatiaľ v nedohľadne. „Na budúci rok chystáme nový album, takže moc času na obzeranie sa do minulosti nemáme. Spomienky sú síce fajn, ale verím, že ešte spolu čo to zažijeme a že je toho ešte veľa pred nami. Koľko sme toho ešte stihli, to si povieme na oslave nášho 35 výročia o päť rokov,“ smeje sa Milan Jakubík.  
Štart koncertu v Žiline je o 19:00 a spolu s Editorom sa predstavia ešte skupiny Abioza, Popollnica, Achsar a Sedembolestný Panic Mário. Vo Vrútkach štartuje koncert o 20.00 a návštevníci uvidia aj skupiny True Reason a ABBa.

Zdroj: EDITOR

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

DISBELIEF zabíjajú karmu
novinka
24. februára 2024
RUST2DUST a ZVERINA v novej skladbe
novinka
24. februára 2024