GOTHOOM 2018 skompletizoval svoj line-up

GOTHOOM 2018 skompletizoval svoj line-up

GOTHOOM Open Air Fest 2018 uzavírá soupisku kapel posledními čtyřmi jmény, které pocházejí z nedalekých končin a leží hluboko v undergroundových vodách. Jako už tradičně, i tentokrát se na pódiu objeví pořádající kapela DOOMAS se svým death/doom metalem.

Zajímavou akvizicí je potvrzená banda IN TWILIGHT'S EMBRACE, která na Gothoom přicestuje z Polska. Skupina je zajímavá svým žánrovým zařazením. Tito polští muzikanti začínali na melodickém death metalu/metalcoru, aby následně vsadili na brutálnější formu tohoto žánru a nyní hrají kvalitní melodic black metal. 

Z Česka přicestují death metalisté DYSANGELIUM se svým nášupem, který čerpá inspirace jak na severu, tak v USA.. 

Velmi zajímavou položkou v sestavě jsou irští ZHI-REN, protože ve svých řadách mají jednoho slovenského člena. Kapela se prezentuje extrémním metalovým šílenstvím, které rozbalí i na Gothoom 2018.

A na závěr přivítejte slovenské retro-thrashery ACID FORCE, kteří potěší všechny milovníky old-schoolu a ty, kterým nebude stačit náser od EXODUS.

Připomeneme si, co bylo potvrzeno před tím. Gothoom se ponese ve znamení Islandu. Svým disharmonickým syrovým prasáckým a temným black metalem areál pohřbí SVARTIDAUÐI. Je doplní ZHRINE se svým death/black metalem a klidnější post-rockoví SÓLSTAFIR. Na své si přijdou i milovníci spirituálních otázek. Do mystického závoje areál zahalí švýcarští SCHAMMASCH, kteří se se svým posledním počinem "The Maldoror Chants: Hermaphrodite" vydali na pouť rituálního ambientu. Rovněž vás pohltí Čeští INFERNO, kteří vás vypraví na cestu plnou temných pokřivených snů a deziluzí. Milovníci alternativního metalu si budou moci užít polské OBSCURE SPHINX, známé svou působivou show a drtivou hudbou. Z Německa přijali pozvání DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, kultovní kapela, která měla tu čest s Brutal Assaultem, nebo festivalem Hell Fast Attack a headlinerem Gothoomu bude americká thrashmetalová legenda EXODUS.

Dalšími vystupujícími jsou: VADERBLAZE OF PERDITION, ROOTTORTHARRY, CLOUDSLUNATIC GODS, MAAT, ENTRAILS, RAMCHAT, CTULU, BRUTE, JUST BEFORE DOWN a další. 

Více informací na FB události Oficiální web festivalu.

Zdroj: Gothoom Productions

Názory redakcie

Chýba názor redakcie