GOTHOOM Open Air 2020 - prvé potvrdené kapely

GOTHOOM Open Air 2020 - prvé potvrdené kapely

Festival Gothoom Open Air, ktorý sa v roku 2020 uskutoční v dňoch 23. až 25. júla v Revištskom Podzámčí, pozná prvé potvrdené kapely. Sú nimi MALEVOLENT CREATION, DRACONIAN, BÖLZER, PROTECTOR, AZARATH, THE RUINS OF BEVERAST a PILGRIMAGE.

Oficiálna tlačová správa:

Pod zrúcaninou hradu Revište ešte doznievajú posledné ozveny tohtoročného Gothoomu, no organizácia toho ďalšieho je už dávno rozbehnutá. Festival otvorí svoju druhú desaťročnicu na tom istom mieste, v Revištskom Podzámčí, medzi 23.-25. júlom 2020. A tak ako v prvých desiatich rokoch, tak aj naďalej bude jeho úlohou prinášať to najlepšie zo svetového a domácho metalu v jeho (najmä) extrémnejších podobách. Súpisku nasledujúceho Gothoomu otvára týchto sedem mien:

MALEVOLENT CREATION to pod vedením Phila Fascianu ťahajú už od roku 1987 a právom si v deathmetalovom svete vyslúžili postavenie legendy. S vynovenou zostavou tento post Floriďania aj po predčasnej smrti Bretta Hoffmana na tohtoročnom albume „The 13th Beast“ s prehľadom obhajujú. Nekompromisný death metal od začiatku do konca. Ďalšou kapelou s legendárnym statusom na Gothoome budú nemeckí thrash-deatheri z PROTECTOR. 33(!) rokov od svojho vzniku taktiež tento rok vydali novinku „Summon the Hordes“ a rovnako ako u ich amerických kolegov platí: Nehľadajte žiadne odbočky a odklony, len poctivú rúbanicu. Zo služobne mladších dorazí švajčiarske ťažko opísateľné duo BÖLZER. Ich špinavý zemitý death black plný zvláštnych akordov a melódií v poriadne surovej produkcii už raz na Gothoome znel a znel vynikajúco. Nie je prečo čakať tentokrát čokoľvek iné.

Aj fanúšikovia pomalších a melodickejších vecí si samozrejme prídu na svoje. Tento krát je prvým doomovým zástupcom švédska partia DRACONIAN, ktorých melodický doom okorenený vokálmi Heike Langhans vykúzli už tradične silnú atmosféru končiaceho večera na Gothoome. Poľskú death-blackovú školu zastúpia Infernovi AZARATH, ktorým nebude nič sväté a nápalia do ľudí zmes naklepaných pasáží, krkolomných riffov i démonickej atmosféry a surovosti. Atmosféra nechýba ani ezoterickému black-death-doomu od THE RUINS OF BEVERAST, one-man bandu Alexandra von Meilenwalda, naživo samozreme doplnenému o sprievodných hudobníkov. Našu úvodnú várku kapiel doplní nový projekt, ktorý vznikol na spojnici medzi Maltou a Holandskom. PILGRIMAGE prinesú doom death bez príkras s členmi Weeping Silence či Stream of Passion.

Zdroj: Gothoom Productions 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky