Když se v Amsterdamu střetne svět AMENRA a úspěšného techno producenta

Když se v Amsterdamu střetne svět AMENRA a úspěšného techno producenta

AMENRA je post-metalová legenda z belgického Kortrijku, která vzešla z tamní hardcorové H8000 scény. Cellini je zase producentské eso v žánru techno, který získal cenu Red Bull Elektropedia Awards 2018 za nejslibnějšího umělce. Tyto dva naprosto odlišné světy se střetly v Amsterdamu v Celliniho Red Bull Studios. 

Výsledkem je společný projekt EYES OF ANOTHER, který má za cíl spojit specifické rysy obou těchto hudebních pramenů. 

Začalo to tak, že Gianmarco Cellini ocenil hudbu AMENRA a přiznal, že jde o jeho zdroj inspirace. "Dostal jsem zprávu od Colina,“ řekl Cellini o tom, co se pak stalo a pokračuje: "Řekl, že si myslí, že je úžasné, když je fanouškem AMENRA a ocenil jejich hudbu někdo z úplně jiného žánru.“ „A pak jsem měl koule k tomu, abych ho požádal o spolupráci,“ doplnil ho Colin. 

Nakonec se tedy v Red Bull Studios v Amsterdamu s Cellinim zavřel vokalista a tvář AMENRA Colin van Eeckhout a kytarista Lennart Bossu, aby experimentovali se svými hudebními světy a přitom neztratili nic z toho, co tvoří jejich hudební identitu. Výsledkem je tedy EYES OF ANOTHER a první singl "A Faint Young Sun"

Nejde o první Celliniho spolupráci mimo jeho hudební teritorium. Loňský rok například vytvořil remix skladby "Expectations“ od kapely PORTLAND – výherce soutěže De Nieuwe Lichting od Studio Brussel. 

I Colin momentálně zkouší nové věci v různých hostovačkách. Jednou z těch nedávných bylo angažmá na debutové desce "Maenad“ dívčí atmo-post doom metalové kapely E-L-R. Jeho posledním hostováním byla deska "Burial Songs" belgického elektronického kolektivu ANSATZ DER MASCHINE

K prvnímu singlu "A Faint Young Sun“ vyšel i dokument z Red Bull Studios, kde se můžete o procesu tvorby této kolaborace dozvědět něco více. 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie