MetalGate vydáva knihu o PARADISE LOST

MetalGate vydáva knihu o PARADISE LOST

PARADISE LOST jsou bezesporu fenomén světového metalu. Britská gothic/doomová legenda s rozsáhlým katalogem nezapomenutelných a velmi úspěšných nahrávek, průkopníci, kteří s chutí rozšiřovali své hudební hranice a hledali nové cesty. Jaký byl jejich příběh?
Detailní odpověď dá českým fanouškům autorizovaná biografie s názvem "Bez oslav: Oficiální příběh Paradise Lost", jejíž autorem je David E. Gehlke. O české vydání knihy z roku 2019 se v těchto dnech postaral český label MetalGate.


„PARADISE LOST jsou i u nás velmi oblíbená kapela, takže věříme, že vydáním této rozsáhlé knihy fanoušky potěšíme. A nejen je, publikace je samozřejmě i zajímavou sondou do historie doom/gothic metalu,“ říká Ondřej Šmejkal z MetalGatu. „Za zmínku stojí, že české vydání je oproti originálu rozšířené o desku Obsidian, aby byla kniha co nejaktuálnější. O doplnění se postaral samotný autor.“

Jak bylo řečeno, biografie je autorizovaná. „Vznikla s plným zapojením kapely. Členové PARADISE LOST spolu se svým managementem mi v průběhu celého procesu vycházeli plně vstříc, čímž mi umožnili neomezený přístup do jejich světa,“ uvádí David E. Gehlke. „Pánové neustále prokazovali smysl pro pokoru a otevřenost, což z psaní této knihy udělalo čirou radost.“

Kniha o rozsahu 358 stran vychází ve formě paperbacku u nakladatelství MetalGate. Je bohatá i z hlediska fotografií, které pokrývají celou kapelní historii. O předmluvu se postaral Karl Willetts z deathmetalových Memoriam, jenž mimo jiné vyzdvihuje přátelství muzikantů z PARADISE LOST. Také vzpomíná na společný koncert z roku 1989 v Bradfordu:
„Pamatuji si, jak mě odrovnala intenzita jejich živého vystoupení a jejich hutné doomově laděné riffy, které opravdu vyčnívaly a odlišovaly je od většiny ostatních britských skupin. Už tehdy se dalo poznat, že tady stála kapela předurčená k dosažení větších věcí.“A že se velké věci děly. "Gothic", "Shades of God", "Icon" nebo "Draconian Times". Co deska, to pojem… Díky knize "Bez oslav: Oficiální příběh Paradise Lost" nyní můžete nahlédnout do kuchyně jedné z nejúžasnějších metalových kapel posledních třiceti let.
Zakoupit si ji můžete na e-shopu vydavatele.

Na závěr ještě představme autora, který rozhodně není žádným zelenáčem. David E. Gehlke se psaní o metalu věnuje již více než 20 let. Působil v různých časopisech a webzinech a v roce 2017 vydal svou první knihu "Damn the Machine – The Story of Noise Records". Žije v pensylvánském Pittsburghu.


PR: Václav Votruba | Zdroj: MetalGate

Názory redakcie

Chýba názor redakcie