More Than Fest 2017 potvrdil kapelu PAIN

More Than Fest 2017 potvrdil kapelu PAIN

Futbalové ihriská vo Zvolenskej Slatine otvoria svoje brány druhýkrát pre metalových fanúšikov 18.-19. augusta 2017. Usporiadajúca agentúra EPG sľubuje opäť veľký zážitok.

Ešte na sklonku roka potvrdili populárnych AMON AMARTH, ktorí budú jednými z headlinerov festivalu. Potvrdené sú už aj také mená ako WINTERSUN, POWERWOLF, АРКОНА, MASTERPLAN, KOBRA AND THE LOTUS, CIVIL WAR a české legendy ALKEHOL.

Bohaté zastúpenie bude mať aj domáca scéna. Spomeňme pagan/extreme metalistov RAMCHAT, ale aj SIGNUM REGIS, TRISTANA, EUFORY, SYMFOBIA či MAD FREQUENCY.

Tieto mená sú už známe dávnejšie, takže poďme ku formácii, ktorú potvrdil More Than Fest 2017 teraz. Ide o švédsku partičku hudobného génia Petra Tägtgrena - industrial metalový PAIN. Hlavný mozog tejto kapely je patrí medzi najvyťaženejších ľudí v hudobnom priemysle, okrem legendárnej formácie HYPOCRISY je známy aj z projektu LINDEMANN, kde spojil svoje sily s dlhoročným kamarátom a frontmanom RAMMSTEIN, Tillom Lindemannom. Okrem toho produkuje albumy mnohým metalovým kapelám po celom svete. Za všetky môžeme spomenúť produkciu na aktuálnom počine SABATON.

Peter Tägtgren a jeho projekt PAIN

PAIN založil už v tom čase veľmi dobre známy Tägtgren v roku 1996 ako one-man projekt. Hudba sa nedá poriadne zaškatuľkovať, no prívlastky electro a industrial jej právom patria. O hudobnej genialite Petra Tägtgrena svedčí práve PAIN, na ktorom chcel prezentovať svoju záľubu v elektronickej hudbe, ktorá sa do drsných death metalových mantineloch HYPOCRISY jednoducho nehodila. Na začiatku bola Petrova priorita HYPOCRISY, no postupný úspech PAIN spôsobil v poslednom dobe pravidelné striedanie vydávania albumov týchto dvoch kapiel.

Pod hlavičkou PAIN vydal Tägtgren dokopy už osem štúdiových albumov. Tým posledným je ešte stále čerstvý "Coming Home", vydaný v septembri 2016.
Z pôvodne štúdiového projektu sa stala regulárna kapela, ktorá pravidelne jazdí turné a koncertuje. V roku 2012 vyšlo aj DVD "We Come In Peace", na ktorom je záznam z koncertu na Masters Of Rock.

Pravdou je, že zostava PAIN sa veľakrát obmieňala a momentálne pôsobí v zostave Peter Tägtgren (vokály, gitara), André Skaug (basgitara), novým gitaristom je od turné na podporu aktuálneho albumu Greger Andersson a za bicie usadol Petrov syn Sebastian.
PAIN majú za sebou množstvo koncertov, za zmienku istotne stojí ich spoločné turné s fínskymi veličinami NIGHTWISH. Tägtgren si strihol aj zaujímavé duety - song "Follow Me" naspieval s Anette Olzon (ex-NIGHTWISH), nový album zdobí pieseň "Call Me" s Joakimom Brodénom (SABATON).

Koncerty PAIN sú plné energie, svetelných efektov a nenechajú nikoho chladným. Charizma samotného majstra Tägtrena si podmaní každého. PAIN prídu roztočiť pravú metalovú diskotéku aj na More Than Fest!

Preto neváhajte a lístky kupujte už teraz; predpredaj za 45 € beží v sieti Ticketportal.


Zdroj: Stanislav "Stillborn" Černák / Valhalla, EPG

Názory redakcie

Chýba názor redakcie