Nové album ANTIGOD již za týden

Nové album ANTIGOD již za týden

Po tichu přichází bouře. I tak by se dalo mluvit o nové desce tuzemských ANTIGOD s názvem "Messtery", která vyjde 30.1.2023. Kapela se po kratší pauze vrací v nové sestavě se zpěvákem Martinem Turkem, s novou energií a třináctkou skladeb, jež valí s intenzitou, na niž jsou fanoušci zvyklí z předešlých nahrávek. Tenhle thrash/deathový tank zkrátka nic nezastaví.

"Messtery" je třeba vnímat jako výchozí bod do další etapy ANTIGOD. Ta první byla ukončena v roce 2021, když se řady kapely rozhodl opustit zpěvák Chymus.
„Jako by se tím zavřely a uzamkly jisté dveře a předešlé roky zůstaly za nimi. Ovšem nikoliv že by byly ztracené, ale pouze uschované a zajištěné tak, aby nebylo třeba se k nim vracet,“ uvádí kytarista Pedy a dodává, že přesně takto Antigod přistupovali k psaní a tvorbě nové desky. Jednoduše řečeno – otevřeli dveře nové.
„Skládání a výběr hudby, grafika, texty, nahrávání, to vše se dělalo jinak, než jsme byli zvyklí. Část změn byla v plánu, část vyplynula ze situací, část přišla nečekaně a bylo nutné improvizovat.“

Změny v roce 2021 jsou svým způsobem symbolické, protože právě tehdy ANTIGOD slavili 10 let od vzniku.
„Za ty roky se toho v životě kapely událo opravdu hodně – hafo koncertů, několik desek, ovšem taky dost zásadních změn v sestavě. Ale když se ohlédnu zpět, rozhodně to byla úspěšná léta. Vždy jsme se vypořádali se vším, co nás potkalo,“ říká Pedy. „Třeba nová éra nebude tak dlouhá, ani tak úspěšná, ovšem stále jsme tady a děláme, co nás baví. Tak nějak vnímáme i novou desku Messtery a vše kolem ní.“Co zůstalo zachováno, je spolupráce s vydavatelstvím MetalGate, které vydalo i předešlá dvě alba.
„Komunikace probíhá na vysoké úrovni, závazky se plní dle domluvy. Samozřejmě jsem oslovil i jiné labely, ale ne proto, že bychom hodlali MetalGate vyměnit. Chtěl jsem mít jen přehled, jak to funguje i jinde. Doposud jsme vždy podepisovali smlouvu na jednu desku. Když pak začneš připravovat za dva či tři roky další album, nemáš jistotu, že o tebe bude mít aktuální vydavatel opět zájem, takže je lepší mít terén zmapovaný,“ říká Pedy.

"Messtery" vyjde na CD ve formě digipaku a pokřtěno bude už začátkem února na domácí ostravské scéně.


Zdroj: MetalGate Records

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

SOEN v Praze - časový plán
novinka
22. septembra 2023
Nové video od INFERNO
novinka
12. septembra 2023
Melodici HINAYANA s novinkou
novinka
10. septembra 2023
THE PROJECT HATE s novinkou
novinka
09. septembra 2023