Nové EP ROSETTA: inspirace načerpaná na cestách

Nové EP ROSETTA: inspirace načerpaná na cestách

Americká post-metalová stálice ROSETTA vydala na Bandcampu své nové EP "Terra Sola". Sama skupina se k tomu vyjádřila tak, že materiál je dostupný výhradně na Bandcampu. Pelagic Records ale oznámili, že brzy zveřejní podrobnosti o fyzickém vydání. 

Skladby pro "Terra Sola" vznikaliy na cestách po světě v rámci turné, od předchozího EP se ale liší. "Sower of Wind" bylo uměleckým vyjádřením tichých ambientních zvuků k různým barvám, počin aktuální už je v hudebním formátu, jaký lze od ROSETTA očekávat. Má své obrovské vrcholy a složitá údolí, skrze které se posluchač musí vydat. Očekávat ale máme nové zvukové textury a více komorního vyznění, jak tomu bylo na posledním albu "Utopioid"

Jde o koncepční materiál, který má pojednávat o životním prostředí. ROSETTA se k tomu vyjadřuje tak, že  je to pro ně zásadní téma, jelikož jde o kapelu, která cestuje tak často a daleko. "Terra Sola" má shrnovat cyklus trvající 16 let – po tuto dobu kapela nahrává svá alba a brázdí svět. 

Vydání EP hudebníkům pomohlo svázat spoustu volných konců – hudebních, koncepčních, osobních i finančních. Na skladbách si kapela dokonce otestovala nové pracovní metody a dovednosti. 

ROSETTA chtěla po dlouhém čase cesty na silnici složit nějakou hudbu, ona však převzala kontrolu nad svým životem. Nahrávání neproběhlo v žádném velkém studiu, ale pouze ve zkušebně kapely ve Filadelfii. Některé části byly zaznamenány doma u některých členů nebo v Radar Studio. 

EP si můžete pustit na Bandcampu

Názory redakcie

Chýba názor redakcie