Nové kapely potvrdené pre GOTHOOM 2018

Nové kapely potvrdené pre GOTHOOM 2018

Festival Gothoom potvrdil štvoricu nových blackmetalových kapiel: DARKENED NOCTURNAL SLAUGHTERCULT, SCHAMMASCH, INFERNO a BLAZE OF PERDITION: 

Temnotu k nám prídu podporiť nemecko-poľskí DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT so svojou satanskou šou v čele s bielou pani (nie, nie tou) Onielar. Ich dehumanizovaný čierny kov so základmi v tradičných postupoch bude v noci zaručene fungovať.

Atmosférickejšiu a éterickejšiu stránku žánru odprezentujú SCHAMMASCH. Švajčiari brilantne blancujú na hranách blackmetalovej ostrosti a rozpriesterajúcej sa meditatívnosti. Všetky tieto stránky demonštrujú aj na aktuálnom EP „The Maldoror Chants: Hermaphrodite".

Podobnou cestou sa počas svojej kariéry vybrali aj naši susedia z INFERNO. Tí s každým ďalším albumom obohcaujú žáner o progresívne, či psychedelické prvky, čím vytvárajú neopakovateľnú fúziu plnú kontrastov a silnej náladotvornosti.

Rýchly a nekompromisný black s prvkami deathmetalovej technickosti a disharmónie nám zase naservírujú susedia zo severu, poliaci BLAZE OF PERDITION, ktorým taktiež nechýbajú hypnotické momenty a spomalenia. Fanúšikovia najtemnejšieho metalu sa majú na čo tešiť.

Zdroj: Gothoom Open Air 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nové video od INFERNO
novinka
12. septembra 2023
Melodici HINAYANA s novinkou
novinka
10. septembra 2023
THE PROJECT HATE s novinkou
novinka
09. septembra 2023