Nový album SIX DEGREES OF SEPARATION už o pár dní

Nový album SIX DEGREES OF SEPARATION už o pár dní

Sedmou řadovou desku přichystali pro letošní podzim čeští SIX DEGREES OF SEPARATION. Dostane název "Old Dogs", vyjde zhruba na konci října/októbra 2020 a fanouškům nabídne nálož energického a osobitého metalu, který bude pokračovat v tradici předešlých alb. O vydání se postará label MetalGate.

„Už nám není dvacet, každý z nás má nějakou tu svoji boudu, kost a někdo i kostičky. Umíme se hezky poštěkat, umíme vrčet, vycenit zuby a zakousnout se, jak bude dost možná patrné i z poslechů desky,“ vysvětluje název novinky zpěvák a baskytarista Doctor a zdůrazňuje: „"Old Dogs" je metal jak řemen, metal dle našeho gusta a snad i s naším jasným rukopisem.“

Od vydání posledního alba "Simple" utekly už čtyři roky. Nová deska tak odráží zkušenosti uplynulých let. „Album se dá brát jako sbírka našich současných hudebních pohledů na svět. Zkusili jsme si zase i trošku něco jiného, ale jen lehce, jen do té míry, abychom stejně zjistili, že nejlíp se cítíme ve svých starých botách,“ usmívá se Doctor.

Nahrávka tradičně vznikla ve studiu Šopa. SIX DEGREES OF SEPARATION si spolupráci se Standou Valáškem chválí, rádi se k němu vrací, proto ani tentokrát nebyla změna studia na pořadu dne.
„Proč měnit, co máme rádi a kde je nám dobře?“ - dodává kapela, jež nadále pokračuje v nezměněné sestavě, která již natočila šest nahrávek. Vedle Doctora tak stojí kytaristé Vlasa a Canni a bubeník Pickard."Old Dogs" bude třetí počin SDOS vydaný u pražských MetalGate.
„Jsme moc rádi, že v našich končinách existuje takhle schopná firma. Současně je nám velkou ctí, že naši hudbu můžeme vydávat pod jejich hlavičkou. Spolupracujeme již zhruba sedm let, během nichž dané slovo vždy platilo. A pokud to jen trošku šlo, vždy nám vyšli vstříc. V rámci možností naprostá spokojenost,“ uzavírá Doctor.


Zdroj: Václav Votruba

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky