Nový singl NETHERBIRD: lapeni ve svém světě temné romantiky

Nový singl NETHERBIRD: lapeni ve svém světě temné romantiky

S NETHERBIRD je to těžké. I přes sympatickou hudbu se tato již poměrně dlouho hrající kapela nikdy nedostala do širšího podvědomí lidí. Na druhou stranu, sympatické je i to, že těmto Švédům je to jedno a nikdy se o to neslažili. Jednou za tři roky si nenápadně udělají radost albem, které je vždy sázkou na jistotu a odráží to, co má družina postavená okolo Nephenteho v oblibě. Melodický black metal se špetkou hororové romance a gotiky a spousta, opravdu spousta klasicky švédských melodií, které dýchají severem a odkazují na tamní scénu. 

Uplynuly tři roky od vydání alba "The Grander Voyage" a NETHERBIRD se opět hlásí o slovo, věrní sami sobě, nezaprodaní a sví. Lapeni ve svém světě temné romantiky, NETHERBIRD chystají nové album "Into the Vast Uncharted", které vychází 27. září u Eisenwald. Jako důkaz toho, že vše ve zvuku kapely zůstalo zachováno, vám může posloužit nový singl ''Saturnine Ancestry". Opět temné, romantické a snad ještě melodičtější. 

Zpěvák Nephente k tomu říká: "Saturnine Ancestry je první singl a také úvodní skladba Into the Vast Uncharted, čímž nastavuje tón alba, a to jak hudby, tak lyrických témat. Řekl bych, že Saturnine Ancestry je temné, existenciální a docela introspektivní, jako většina mých textů na tomto albu." 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie