Nový singl SCHAMMASCH: rozmlouvání se Sluncem

Nový singl SCHAMMASCH: rozmlouvání se Sluncem

Švýcarská kapela SCHAMMASCH sice započala svou cestu na black metalových základech, její výraz měl ale vždy značný přesah a uměleckou formu. Vlivy kapel jako BEHEMOTH či TRIPTYKON jsou zcela pryč. Christopher Ruf – strůjce projektu – se zcela oddal filozofické snaze poodkrýt závoj běžného vnímání a nastínit svět za oponou s úspěšným trojalbem “Triangle”, což vyústilo v experimentální EP “The Maldoror Chants: Hermaphrodite”. Políbeni rituálním ambientem a vznešeným doom metalem, SCHAMMASCH započali novou kapitolu své existence s uměním, které doslova rozpouští mysl. 

SCHAMMASCH pokračují ve své pouti, chystají totiž nové album “Hearts of No Light”. Materiál má být dosud nejplynulejším dílem kapely s expanzivní dynamikou a vytyčenou dramatickou hranicí. Má jít o horečnatou a transformativní duchovní výpravu, která má znít, jakoby kapela rozmlouvala se samotným Sluncem. 

“Hearts of No Light” bylo útočištěm pro známé a kreativní umělce. Jedním z nich byl klasický klavírista Lillian Liu, který do dvou kompozic přidal nový rozměr. V jedné skladbě si lyricky i vokálně zahostoval Aldrahn (ex-DØDHEIMSGARD/THORNS), a dokonce se na desce podílel vizionářský umělec Dehn Sora (TREHA SEKTORITHROANEOVTRENOIR). 

Album bude k dostání jako 2LP v několika variantách a CD – šestipanelový digipack.  “Hearts of No Light” bude venku 08.11.2019 s pomocí labelu Prosthetic Records. Prvním singlem z chystaného alba je skladba "Rays Like Razors", která přináší doslova duchovní osvětu. 

Christopher k tomu řekl: “Dnes začíná nová kapitola SCHAMMASCH, kapitola s přeorientovaným zaměřením, která je zbavena staré kůže pod temnotou a živě hoří. Hearts of No Light otevírá nový cyklus práce a šíří jiný druh paprsků.” 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky