Poslední kapely v line-upu Basinfirefestu

Poslední kapely v line-upu Basinfirefestu

Do Basinfirefestu zbývá něco přes dva měsíce, takže nastal čas jeho sestavu uzavřít. Že letošními headlinery jsou GHOST, VV, AIRBOURNE, CLAWFINGER, DARK TRANQUILLITY, PAIN nebo PARADISE LOST je známo, ale pár kapel na soupisce ještě chybělo. S aktuálními sedmi novými kapelami je line-up Basinfirefestu 2023 kompletní.


Mezi septet nováčků patří duem čistých mužských vokálů a jedinečných melodií okamžitě rozpoznatelní nizozemští folk/pagan metalisté HEIDEVOLK, kteří osobitě spojují vikingské sbory a metal do písní silně inspirovaných přírodou i historií nejen jejich domoviny, ale též germánskou mytologií, nebo HÄMATOM. Ti se v tuzemsku skamarádili s DYMYTRY  a dovezou na poříčskou louku obklopenou lesy spojení industriálně laděného metalu s elektronickou hudbou, kterou před lety na albu "Herzeleid" definovali jejich sousedi RAMMSTEIN.

S industriálními rovinami si trochu pohrává i „metalový“ rapper REDZED, nejposlouchanější český umělec na Spotify s více než 1,5 mil. posluchačů. Jeho hudba využívá tvrdé kytary, kdy v těchto zpěvem lehce připomíná ikonického OZZYho, ale ještě blíže má k interpretům jako GHOSTMANE, kde se podmanivý rap mísí s industrialem, alternative t/rapem i metalem.

Rap ale na Basinu uslyšíte nejen u REDZEDa, též u UNITY-TX z Dallasu. Jejich hardcore o nepřeslechnutelný rapový výraz zpěváka se odmítá podřídit žánrovým normám a úderné hardcore breakdowny plní temnou duší grunge a hiphopovou energií, které dohromady překračují hudební hranice. Ty překračují i zběsilí all star hardcoristé END, v jejichž řadách jsou současní i bývalí členové FIT FOR AN AUTOPSY, COUNTERPARTS, The DILLINGER ESCAPE PLAN ad. Jde o brutální a destruktivní mix technicky precizního grind vichru, nervních hardcore skřípaček a zatěžkané riffáže, který z nich dělá koncertní jistotu.

Posledními novými jmény jsou SEVERALS a FATA MORGANA z Plzně. Moderňáci SEVERALS se neustále snaží posouvat dopředu a jejich progresivní metalcore s prvky djentu si zakládá na propracované světelné show v doprovodu kvalitního zvuku. Pamětníky potěší lokální metalová legenda FATA MORGANA, kterou okolo r. 1984 zakládal Šakal z TÖRR a která v době komunismu měla zakázánu činnost. Vzhledem k roku založení je zřejmé, že hudebně šlo o heavy metal, později ale došlo k okultním, black a thrashovým inspiracím, které v jejich hudbě doplněné o horror show zůstaly dodnes.
 

Banner


Basinfirefest je čtyřdenní festival a koná se ve dnech 22.-25. 6. 2023 ve Spáleném Poříčí na úpatí pohoří Brd vzdáleném 20 km od Plzně. V programu je pro fanoušky přichystáno přes 50 kapel:

GHOST / VV / AIRBOURNE / DARK TRANQUILLITY / PAIN / CLAWFINGER
PARADISE LOST / FAUN / VENDED / FEVER 333 / HAKEN / PRO-PAIN
PESTILENCE / FLOTSAM and JETSAM / TANKARD / BUTCHER BABIES
CATASTROFY / CEREBRAL EXTINCTION / DECAPITATED / DANCE WITH THE DEAD
RIVERSIDE / DARK GAMBALLE / FROZEN POPPYHEAD / GAEREA / GODLESS TRUTH
JUNGLE ROT / KNIFE / MALLEPHYR / The RAVEN AGE / S.D.I. / SPIRITWORLD
SUNSET TRAIL / The FIALKY / URNE / VEKTOR / VOMITORY a další


V předprodeji jsou jednodenní vstupenky i permanentky. Pouze na festivalovém webu potom naleznete speciální edici denních lístků pro dvě osoby, a to za bezkonkurenčně nejnižší cenu.

Všechny vstupenky vč. denních jsou v prodeji též v sítích GoOut a Ticketportal.
Více informací najdete na FB události.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky