POSTCARDS FROM ARKHAM v novém, mystickém videoklipu

POSTCARDS FROM ARKHAM v novém, mystickém videoklipu

Fantastická, deliriózní a hysterická - taková bývá hudba géniů. Taková byla i hudba Ericha Zanna, jehož violou byl okouzlen nejen chudý student z povídky H. P. Lowecrafta, ale i pánové z POSTCARDS FROM ARKHAM. A takový je i jejich nový videoklip!Protože Lowecraftovy příběhy jsou základním stavebním kamenem celé existence POSTCARDS FROM ARKHAM, dovolím si malinko fanouškům přiblížit náznaky, které se v mystickém videoklipu "Erich Zann Syndrome"
z dílny Frodyse a Jense Bogrena (OPETH, KATATONIA, SWALLOW THE SUN) objevují. Hudba může být sice krásná a dech beroucí, někdy to ovšem platí doslova. Hudba dokáže být i nástrojem strachu: může útočit i sloužit jako štít před temnotou. Z mého hlediska je toto zrovna pro metalovou a undergroundovou scénu typické: hudba vzniká z temnoty, zároveň před temnotou ochraňuje a zahání zlo zpátky.
Vesmír, ze kterého jsme přišli na svět, má také svou hudbu (nejen tu, která vzniká pohybem planet a třením objektů).
Hudba je doslova univerzálním jazykem, nosičem významů a příběhů.


Máme zde okno, které funguje jako díra do černoty Vesmíru - se vším tím chladem, větrem, nebezpečím a přítomností neznámého hned za okenními tabulkami. Máme zde hudebně nadaného jedince, schopného dekódovat univerzální jazyk, vyděšeného tím, co ví.
Popsané notové zápisy - pokusy o vysvětlení, jsou pohlceny nekonečností a tmou, stejně tak, jako nakonec život Ericha Zanna (v tomto případě Frodyse). Máme zde neskutečně zaprášené hudební nástroje kapely, a v neposlední řadě také skvělý a silný zvuk kytar, jemnou melodickou linku, šepot a zastřené vokály (které u PoA stojí vždy na vedlejší koleji).

Hudebně se POSTCARDS FROM ARKHAM neustále posouvají a mně se tento směr vývoje velmi zamlouvá. Jako jedna z mála českých kapel nikdy netrpěli na to, že by nebyli vzájemně sehraní, nebo že by teprve hledali a ustalovali svůj zvuk. Všichni jsou to vyspělí hudebníci s citem a potřebnými skilly. Sice svým způsobem stále kopírují zažité vzorce a osnovy písní, zároveň je ale dokáží posunout o level výše. Je to jejich zřetelný podpis, který slyšíme i na novém materiálu k desce „ØAKVYL“, která vyjde koncem tohoto roku.

Vypadá to, že si přeci jen pánové při vší té práci, skládání a koncertování našli trochu času se zregenerovat, zkoncentrovat energii a vpálit ji do nového alba, na které se už velmi těšíme!

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nový song od BEHEMOTH
novinka
17. augusta 2022
Nový BLOODY REDEMPTION onedlho
novinka
12. augusta 2022
SLIGHT LIE s novým songom
novinka
12. augusta 2022
Dnes konečne nový THE HALO EFFECT
novinka
12. augusta 2022
Druhý song AN ABSTRACT ILLUSION
novinka
11. augusta 2022