RAMCHAT plánujú vydať ďalší album

RAMCHAT plánujú vydať ďalší album

Pagan metaloví RAMCHAT sa rozhodli, že ďalší album pôjdu opäť nahrávať k nemeckému producentovi Rolandovi Grapowovi. Ten už desať rokov žije na Slovensku vo Zvolenskej Slatine. Spomínaný Roland Grapow bol dvanásť rokov členom legendárnej nemeckej skupiny Helloween. Neskôr tento gitarista a producent založil skupinu Masterplan. "Roland teraz hojne koncertuje s českým Citronom, takže sme museli s dátumom nahrávania nových piesní počkať na jeho voľný čas. Nový album teda začneme nahrávať začiatkom decembra po mojom návrate z Nepálu," prezradil plány martinskej skupiny Ramchat jej gitarista a textár Pavel "Hirax" Baričák. Podľa jeho slov skupina počas leta pracovala na plné obrátky. Dôkazom má byť aj dvojica videoklipov. Ten prvý s názvom Zlatoroh predstavila ešte na konci mája.  

Ramchat potom v lete odohrali množstvo festivalových vystúpení a koncertov. Popri tom stihli členovia uviesť tri svoje albumy aj na
vinyle. Na jednej LP vyšli albumy Bes (CD, 2013) a Karpaty (CD, 2014), druhá priniesla tohtoročnú novinku Atrana (2016). "Ja som dieťa starej doby, vyrastal som na platniach, takže aj napriek tomu, že ich na Slovensku asi veľa nepredáme, chcel som mať tie albumy aj na vinyle." O starej predrevolučnej dobe, vinylových platniach, živote mládeže i začínajúcich hudobníkov pripravuje Hirax svoju novú knihu. Podľa jeho slov bude v obchodoch už o dva týždne. Kniha Vždy pripravený! má podtitul "Socializmus, heavy metal a čučo" a sľubuje kritický i humorný pohľad na vtedajšiu dobu. "Sú to akési moje memoáre, hoci mnohí si asi povedia, že memoáre sa píšu v inom veku," smeje sa Hirax. Určite má však o čom písať, patril k zakladateľom či členom významných undergroundových
zoskupení Editor či Lunatic Gods. Tie boli či sú dôležitou súčasťou stredoeurópskej subkultúry. Jeho hudobné vydavateľstvo Hirax Records prinášalo mnohé roky na náš trh nahrávky skupín, o ktoré veľké značky nemali záujem. Aj o vzniku skupiny Editor a vývoji česko-slovenského rockového podhubia osemdesiatych rokov má byť spomínaná kniha.  
  
Ramchat uprednostňuje animované klipy .

Formácia Ramchat, ktorá vznikla v roku 2013, hrá v zostave Maťo "Walki" Valik (spev), Viťo Kotrík (gitara), Pavel "Hirax" Baričák (gitara), Richard Pokorný (basgitara) a Mišo "Golbiško" Goldberger (bicie).

Informácie poskytol manažér kapely Pavel Marko. 

 

 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie