RAMCHAT s novým videom "Nepočaria!"

RAMCHAT s novým videom

Slovenská pagan black/deathmetalová kapela RAMCHAT zverejnila nový videoklip "Nepočaria!", ktorý bol už pred vyjdením označovaný ako kontroverzný. Dva slovenské skanzeny po prečítani scenára odmietli jeho nakrúcanie, kapela dostala povolenie až u Vychylovky na Kysuciach. Výkonným producentom silného, výpravného klipu bol Robo Mikla, o réžiu a scenár sa postaral talentovaný Peter Gábor, samotná pieseň sa nahrávala u známeho gitaristu Rolanda Grapowa. Hirax ku klipu uvádza:

„Nechceme našim klipom vyvolať vojnu medzi Kresťanmi a ľuďmi, ktorí sa vracajú k viere svojich predkov, začínajú vnímať energiu Zeme, prírody, miest. Klip je umelecké vyjadrenie možného spôsobu, akým nastalo pokresťančenie Slovenov na novú vieru. Teda výmena pohanských obradov, zvykov a rituálov za kresťanské. Príklad? Zo zimného slnovratu, nazývaného Kračúň, je teraz oslava narodenia Krista. Osobne si myslím, že vďaka tomu, že sme ako Slováci silne prispôsobiví, spomínaný prechod prebehol mimo výnimky väčšinou postupne a hladko.

Vďaka tejto našej vlastnosti sme ako národ stále tu. Veď mnoho iných a oveľa silnejších i dobyvačnejších národov totiž počas našej existencie zišlo zo scény. A to, že stále existujeme, je dôkazom, že naše poslanie ešte len príde. Cez slovo, lebo slovo je náš nástroj, cez ktorý máme odovzdať svetu posolstvo našej múdrosti, ktorú vieme precítiť vďaka nášmu srdcu,“ 

"Pokúsili sme sa natočiť jeden z najkvalitnejších klipov, aké kedy slovenská metalová scéna vytvorila. Nielen nastajlovať kapelu, vložiť ju do vhodného temného prostredia a postrihať scény v rýchlych sledoch. Chceli sme, aby klip Nepočaria! mal odkaz a bol rovnako metalový, ako aj umelecký." 

Skladba pochádza z rovnomenného albumu RAMCHAT "Nepočaria!", ktorý vychádza v týchto dňoch.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky