Rock pod Kameňom v Snine už tento mesiac!

Rock pod Kameňom v Snine už tento mesiac!

ROCK POD KAMEŇOM, festivalový fenomén ktorý si vydobyl pevné miesto na domácom hudobnom poli, už spoločne s fanúšikmi odpočítava posledné dni do vypuknutia tejto najväčšej rockovej slávnosti v rámci Slovenska. V poradí 21. ročník sa bude konať v dňoch 27. – 30. júna v areáli Sninských rybníkov, ktoré je svojím nezameniteľným prostredím už všetkým známe a každoročne priláka tisíce návštevníkov z celej Európy.

Prípravy na túto veľkolepú udalosť prebiehajú už od prelomu roka aj v teréne. „Priamo v areáli sme s organizačným tímom v týchto dňoch už denne. Dôkladne plánujeme rozmiestnenie jednotlivých stanovíšť, či už predajných stánkov, oddychových priestorov alebo záchytných parkovísk. Úpravami sme rozšírili celkovú kapacitu areálu, no zároveň veľmi dbáme na pohodlie a samotnú bezpečnosť návštevníkov, pre ktorých máme tento ročník pripravených viacero noviniek“ hovorí hlavný organizátor podujatia Michal Latta. „Jednou z nich bude napríklad vybudovanie novej oddychovej zóny a gastro zázemia v časti, ktorá doposiaľ nebola využívaná. Ocenia to predovšetkým diváci, ktorí si s obľubou vychutnávali festival z priestranstva na vyvýšenej ploche v stromovej časti areálu. Tento ročník bude prelomový aj z hľadiska návštevnosti, z tohto dôvodu posilňujeme a vytvárame nové vyhradené miesta pre zrýchlenie obsluhy“ dodáva Michal.

Festival ROCK POD KAMEŇOM sa každoročné rozrastá a nové posily prichádzajú aj do usporiadateľského tímu. V Snine tak môžete už od stredy stretnúť Juryho – frontmana slovenskej punk-rockovej legendy Konflikt, ktorý tu bude počas celej akcie a spolu s kapelou odohrajú zároveň svoje jediné letné vystúpenie. Renomé festivalu už dávno prerástlo hranice. Švédske kapely v úlohách headlinerov sa na Slovensko veľmi tešia a z tohto dôvodu chcú prísť dokonca už deň vopred. „Je to pre nás veľká česť. ROCK POD KAMEŇOM neustále naberá na mene a všetko nasvedčuje tomu, že sa nám podarilo stmeliť ten najlepší, rokmi skúsený organizačný tím a to aj z dôvodu, že mnohí z nás dlhoročne udržiavajú s jednotlivými domácimi ale i zahraničnými hviezdami osobné priateľstvá a prispievajú tak k tomu, aby sa tu interpreti cítili ako doma a radi sa sem opäť vracali“ prízvukuje hlavný usporiadateľ Michal.

K zmenám dôjde aj na hlavnom stejdži, ktorý bude oproti minulému roku až 25 metrov široký. Pre návštevníkov, ktorí si chcú pozrieť svoju obľúbenú kapelu komfortnejšie z väčšej vzdialenosti pribudnú zasa veľkoplošné obrazovky. Po kladnom ohlase z posledného ročníka prejde premenou aj druhé pódium, ktoré bude tento rok podstatne väčšie a pozitívnej obmeny sa dočká aj jeho okolitý areál.

Hlavným headlinerom festivalu budú Švédi HAMMERFALL, ktorí sú doposiaľ neprekonanou škandinávskou power metalovou jednotkou. Kapela momentálne ukončila veľké americké turné a chystá nový album, ktorý vychádza v auguste. Predstavuje takto unikátnu príležitosť vychutnať si z neho niečo naživo ešte pred jeho oficiálnym vydaním a zároveň možnosť uvidieť skupinu na Slovensku, keďže v rámci jesenného turné sa v našich končinách neukážu!

Medzi ďalšie lákadlá patria nemeckí SODOM. Thrash metalová legenda takzvanej európskej veľkej štvorky v histórii len po druhýkrát u nás! Tešiť sa môžeme taktiež na hviezdnu zostavu umelcov v projekte THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA (SE) s členmi kapiel ARCH ENEMY, či SOILWORK. Z ďalekej Brazílie dorazia thrashové amazónky NERVOSAKONTRUST (AT), NANOWAR OF STEEL (IT), ELEINE (SE), MASTERPLAN (DE), INFECTED RAIN (MD), VISIONS OF ATLANTIS (AT) a mnoho iných. Svoje zastúpenie budú mať samozrejme aj slovenské a české hudobné stálice. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na legendu OLYMPIC, či CITRON alebo TUBLATANKU. Spolu s kapelami ako INE KAFE, HEĽENINE OČI, SLOBODNÁ EURÓPA, ALKEHOL, KONFLIKT, SMOLA A HRUŠKY, GLOOM a ďalšími účinkujúcimi sa tak v Snine predstaví to najlepšie z domácej a českej rockovej scény.

Po minuloročnom úspechu druhého pódia sa usporiadatelia rozhodli pokračovať v nastolenom trende a svoje zastúpenie tak bude mať opäť aj underground. Tento rok vsadili na rokmi osvedčené zoskupenia ako DEPRESY, BLOODY REDEMPTION, MINNOR, WIND DOWN (PL), ARCHAIC (HU), ANTARES, ACE KOOL (MX), TARTAROS (CZ) a iné zvučné esá z tuzemského podsvetia. Dokopy sa nám na Sninských rybníkoch počas štyroch dní predstaví rekordných 59 účinkujúcich z 12 krajín celého sveta.

Vstupenky sú dostupné na oficiálnej stránke festivalu a v sieťach Ticketlive a Ticketportal. Momentálne sú v predaji štvordňové vstupenky za 60 €. V prípade, že sa nemôžete zúčastniť celého festivalu ponúka ROCK POD KAMEŇOM limitovanú edíciu jednodňových vstupeniek.

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky