ROTTING CHRIST zatknutí v Gruzínsku

ROTTING CHRIST zatknutí v Gruzínsku

ROTTING CHRIST, presnejšie ich dvaja hlavní členovia Sakis a Themis, boli zatknutí v Gruzínsku na základe podozrenia z terorizmu, údajne založeného na názve kapely. Informovalo o tom ich vydavateľstvo Season Of Mist.

Sakis Tolis opísal udalosť nasledovne: "Dostali sme sa do hlavného mesta Gruzínska veľmi skoro ráno vo štvrtok 12. apríla. Po pravidelnej kontrole dokladov na hranici sme boli s bratom zastavení políciou. Po niekoľkých minútach sme ich  následovali do inej oblasti letiska, pod zámienkou ďalších otázok. Namiesto toho nám odobrali pasy a mobilné telefóny a odviezli do väzenia. Keď sme požadovali dôvod zatknutia, povedali nám jednoducho, že táto informácia bude "dôverná". Právnici nás neskôr informovali, že sme na zozname nechcených osôb národnej bezpečnosti, ktoré nás označili za satanistov a teda podozrivých z terorizmu.

Bez predchádzajúceho upozornenia a bez oficiálnych dôvodov sme sa ocitli vo väzení a bez toho, aby sme mali povolený akýkoľvek kontakt s vonkajším svetom, právnym zastúpením alebo našim veľvyslanectvom počas 12 hodín. Podmienky boli zlé a počas tejto doby neboli poskytnuté žiadne ďalšie informácie.

Našťastie boli na zozname iba mená "Tolis" a ďalší dvaja členovia kapely začali pracovať s miestnym promotérom, aby nás vytiahli z väzenia. Vzhľadom na jeho tvrdú prácu so zapojením právnikov, novinárov a aktivistov v Gruzínsku, sme boli konečne prepustení. Nakoniec sme mohli odohrať našu show a ukázalo sa, že bola fantastická!"

ROTTING CHRIST bolo následne dovolené opustiť krajinu bez akýchkoľvek ďalších komplikácií.


Zdroj: Season Of Mist

Názory redakcie

Chýba názor redakcie