SECRET SESSION s ambicióznymi plánmi

SECRET SESSION s ambicióznymi plánmi

Prog/psychedelic rocková kapela SECRET SESSION zo Zvolena a Bratislavy brázdi slovenské kluby už skoro päť rokov. Za ten čas sa vypracovali od woodstockovského tribute bandu až po svojbytné teleso s originálnymi rozkonárenými skladbami, v ktorých sa snúbi prog rock, psychedélia, blues a ich vlastná invencia. Otcom kapely je Pa(b)lo Gajdoš (SUNITY, ex-ART OF CREATION).

V SECRET SESSION sa spolu s ďalšími štyrmi maniakmi oboch pohlaví venujú skôr rockovejšej hudbe s koreňmi v starej angloamerickej škole s výletmi do rôznych dynamík s výsledkom vhodným občas na počúvanie, inokedy na tancovanie.
Kapela v týchto dňom vyráža na ambiciózne turné odohrať dvanásť vystúpení k podpore zbierky na vydanie debutovej dosky. Na portáli HitHit apelujú na všetkých fanúšikov staršej gitarovej hudby v nových kontextoch svojou pestrockovou hudbou ako aj živou meotarovou projekciou s farbami vznášajúcimi sa v olejoch a alkoholoch. Koncerty budú elektrické ale i akustické, v kluboch aj v čajovniach. Na väčšine z nich im budú robiť spoločnosť zaujímaví hudobní hostia od výmyslu sveta z rôznych štýlov a subkultúr.

Zbierku môžete podporiť na TOMTO linku.

Ako odmenu za podporu ich prvého albumu skupina ponúka rozličné odmeny. Od možnosti predplatenia CD, cez ručne robené tričká, meotarové workshopy, gitarové lekcie, až po privátne koncerty bez elektriky, ale aj s plnou produkciou a projekciami. Projekt určite zaujme aj svojim pútavým videom s dôrazom na nevídané analógové projekcie, ktoré v hudobnom kontexte v našich krajoch nemajú obdoby.

Zvuk skupiny koketuje s retrom obdobia detí kvetov podobne ako celá ich poetika, či už hudobná, textová alebo vizuálna. Od Neila Younga až po King Crimson a všetko okolo toho a medzi tým - z oboch strán Atlantiku.
SECRET SESSION ocenia hlavne hudobní fajnšmekri, ktorí majú doma stovky platní a diskov, za sebou fúru koncertov a pod kožou cítia rockovú hudbu. Okrem toho ale súbor jednoznačne apeluje aj na vnímavých mladších nadšencov gitarovej muziky, ktorým občas v súčasnej tekutej dobe zahltenej kvantitou chýba osobitosť výrazu a spojenie s výživnými koreňmi minulosti.


Zdroj: Pa(b)lo Gajdoš

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

SOEN v Praze - časový plán
novinka
22. septembra 2023
Nové video od INFERNO
novinka
12. septembra 2023
Melodici HINAYANA s novinkou
novinka
10. septembra 2023