Slovenský RAMCHAT na Hellfeste a turné k čerstvému albumu Nepočaria!

Slovenský RAMCHAT na Hellfeste a turné k čerstvému albumu Nepočaria!

Martinskí paganmetalisti RAMCHAT sa stanú prvou "česko-slovenskou" kapelou, ktorá si zahrá na jednom z najprestížnejších a najväčších rock/metalových festivalov na svete - francúzskom Hellfeste, ktorý sa každoročne koná v júni v severozápadnom Francúzsku, v mestečku Clisson, blízko Nantes.

Na tento metalový sviatok chodí okolo 100 tisíc ľudí a tento rok bol vypredaný za deň a pol. Gitarista Hirax sa k účasti na tomto prestížnom festivale vyjadril: "Síce hráme na poslednom stejdži v Hell city na Hell stage, ale na druhej strane nám dali skvelý čas, a to v piatok od 19:15 do 20:00. Je to pohladenie, aj veľká výzva. No nevyrábame si z toho v kapele žiaden stres, proste prídeme a zahráme čo najprofesionálnejší set, akoby sme hrali v hocijakom slovenskom klube. Každý človek má len dvojo uší a dve oči, nemáme sa ako dostať do ľudskej duše, len cez muziku a naším prevedením."

A na možnú reakciu cez slovenský národný šport, teda závisť, Hirax reagoval: "Tomáš Řeřucha (basák českých kapiel Asgard, Pačess, Big Boss) to vyslovil krásne, Za toto vás budú všetci zo scény nenávidieť. Aj tí, čo vám budú klepať uznanlivo po pleci, vám budú vo vnútri závidieť. My už sme si zvykli, že o nás začali niektorí jedinci (dokonca presne vieme ktorí) šíriť dobre vymyslené klamstvá a šikovne zmanipulované polopravdy, ktoré im ľudia nepoužívajúci logiku a zdravý sedliacky rozum zožrali a šíria ich bez toho, aby si preverili pravdu. Sú to skvosty, ako napríklad, že sa vezieme na pagan metalovej vlne. Kto sleduje scénu dôkladne, dobre vie, že Ramchat vznikol v čase, keď okolo tohto žánru na Slovensku nebol vôbec rozruch. Ďalšou perlou je, že sme kapelu založili kvôli peniazom. Tak toto je skutočne excelentný bonus, hehe. Skutočne dobrý podnikateľský zámer, pokojne ho môžete od nás okopírovať a aplikovať - ak chcete byť boháči, založte si death / black metalovú kapelu so slovanskými textami. Momentálne sme 3000 eur v mínuse. Nám nezostáva nič iné, iba našim neprajníkom poďakovať, lebo aj vďaka nim sme sa dostali tak rýchlo hore. Čím viac o nás rozprávajú, tým viac nám pomáhajú. Posielajú nám energiu, nevedia o tom, lebo sú neznalí vesmírneho zákonu odporu. Hromy bijú len do silných stromov a tigre muchy nežerú."

Turné Ramchat k čerstvému albumu "Nepočaria!":

24. 2. Čadca, Silent arena
16. 3. Púchov (miesto bude čoskoro upresnené)
23. 3. Prešov (miesto bude čoskoro upresnené)
24. 3. Košice, Colloseum
13. 4. Bratislava, British Star
28. 4. Levice, (miesto bude čoskoro upresnené)
25. 5. Ružomberok, Nové Korzo

 

Potvrdené letné festivaly: 
22. 6. HELLFEST, FR
5. 7. Symbolic festival, ČR
7. 7. Gothoom festival, SK
4. 8. Rockové sady, Kraslice, Karlové Vary, ČR

Zdroj: tlačová správa, management RAMCHAT 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky