Spiritualita lidské existence pod lupou projektu KLOCT

Spiritualita lidské existence pod lupou projektu KLOCT

Prvních 24 hodin po vydání má za sebou také konceptuální album “Years of Silence” francouzského one-man projektu KLOCT. Melodický metal s kombinací black & deathového vokálu se zaměřuje na spiritualitu a všechny silné lidské emoce, z nichž čerpá svou sílu, atmosféru a svěží neotřelé kompoziční nápady. 
 

Přemýšlivý, tichý a ničím neohraničený je svět, ve kterém KLOCT operuje a jímž nás provází. Album vypovídá příběh člověka, který za sebou jednoho dne zavřel dveře a spálil mosty, o jeho cestě a naslouchání tichu a regeneraci v horách, kam se uchýlil strávit zbytek svých dní a pracovat zde na spirituálním růstu i osvícení.

Pochmurná a emotivní hudba funguje mimo klasické měření času, což koresponduje s dějem písní, a nabízí tak mnohonásobně větší prostor vnímavému posluchači pro vychutnání každého souzvuku a každé emoce. Perfektní a nepřehlcená kombinace nástrojů a jejich melodických linek, a stejně tak práce s atmosférou a všemožnými přechody, je velkým soustem i pro dobře zajetou kapelu, natož pro jednoho skladatele. Ale ono to funguje! A i když ne všechny písně z nového alba k sobě perfektně žánrově pasují, a poukazuji tím hlavně na singl “Months of Travel”, který dávám níže k porovnání, pořád je to co kus, to vysoké hodnocení za kompozici, procítěnost i technické provedení. Báječný skladatel, tenhle KLOCT.Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

SLAYER sú späť!!!
novinka
21. februára 2024
BRODEQUIN vydajú nový album po 20 rokoch
novinka
15. februára 2024
DEICIDE zverejnili ďalšiu skladbu
novinka
15. februára 2024
Nový MERCYFUL FATE možno na budúci rok
novinka
12. februára 2024