STRIGA s albumom "Siedme nebo"

STRIGA s albumom

Pre mesto Martin zostane heavy metalová formácia Striga navždy legendou a základným kameňom lokálnej rockovej scény. Chalani sa v rokoch 2015 a 2016 dali dokopy a nahrali osem spomienkových piesní. Limitované CD (klasické jewel prevedenie, iba 300 kusov) obsahuje ako bonus ďalšie dve piesne, ktoré boli nahraté v roku 1987 ešte na kazetový magnetofón. O ich konečnú zvukovú úpravu sa postaral basgitarista Ľubo Kľučka.

Piesne na albume síce vznikali v rokoch 1982 až 1987, ale boli opätovne nahraté v rokoch 2015 a 2016. Ako bonus CD obsahuje dve demonahrávky, ktoré sa už nikdy nedočkali textov, lebo kapela sa rozpadla. Spevák Tibor Šándor išiel do CITRONu (aj spolu s ďalším Slovákom - gitaristom Palom Chodelkom), basáka Ľuba Kľučka stiahol alternatívny thrash metalový DEUS PACIS. 

CD vyšlo pod vydavateľstvom HladoHlas - (distribúcia Hirax Shop: https://www.hiraxshop.sk/hudobne-nosice/cd/striga-siedme-nebo-cd.htm) v limitovanom 300 kusovom náklade a treba ho brať v kontexte doby, v ktorom piesne a texty vznikali. 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky