SWALLOW THE SUN v Bratislave a Plzni

SWALLOW THE SUN v Bratislave a Plzni

Skandinávská příroda a podnebí má na autory z těchto zemí dozajista svůj vliv. Když se ale zaměříme na melodic doom/death metal a žánry oddané prožívání emocí, není asi vhodnějšího inspirativního teritoria.

Máme radost, že podzimní pokračování "When A Shadow Is Forced Into The Light Tour 2019" se opět nevyhne Čechám a že dojede až na Slovensko.
Obzvlášť když s sebou SWALLOW THE SUN přibírají švédské bratry Norrmany (ex-KATATONIA) s jejich OCTOBER TIDE a atmosferiky OCEANWAKE z Finska. Temné a melancholické tóny tisíců jezer tak rozezní:

10.11.2019  Bratislavu - Randal Club
12.11.2019  Plzeň - Divadlo pod Lampou

A je to dobře, protože chybělo málo a SWALLOW THE SUN mohli být minulostí. Pro jejich kytaristu a skladatele Juhu Raivio se totiž jednoho dne přetočil celý svět - nečekaná smrt životní partnerky Aleah ho zasáhla silně a dostala nad okraj propasti.
Následné měsíce se potácel v temnotách. Ale našel z nich cestu ven a zasáhla ho múza tak silná, že nové album napsal během tří týdnů. Do jeho pocitů se navíc dokázala vnořit celá kapela, takže výsledkem je snad jejich nejpodmanivější nahrávka vůbec, byť jisté hranice na ní Fini nepřekračují. Není to však vůbec na škodu.

SWALLOW THE SUN tak neztrácí punc toho, co na nich mají jejich fanoušci nejradši. Bolestnou ztrátou a zkušeností na albu "When A Shadow Is Forced Into The Light" temnotě skutečně vdechují život a odhalují zákoutí smrti. Intenzivní a silný prožitek.


Zdroj: Pavel "bizzaro" Pavlík / Obscure Promotion

Názory redakcie

Chýba názor redakcie