Výročné EP GALADRIEL vyjde v decembri konečne aj na CD!

Výročné EP GALADRIEL vyjde v decembri konečne aj na CD!

Bratislavskí darkmetalisti GALADRIEL oslávili minulý rok 20. výročie svojej existencie. Pri tejto príležitosti sa rozhodli vydať špeciálne EP "Lost In The Ryhope Wood", ktoré obsahuje skladby so zjednotenou tématikou inšpirovanou dielom Roberta Holdstocka. Toto EP bolo minulý rok vydané výhradne na vinyle, čo bol pôvodný zámer kapely. Záujem zo strany fanúšikov o túto nahrávku v digitálnej forme ale spôsobil, že sa GALADRIEL rozhodli tento rok vydať "Lost In The Ryhope Wood" aj na CD. Nahrávku bolo potrebné znovu premastrovať, keďže pôvodný mastering bol pripravený pre parametre vinylov, o čo sa opäť postaral George Bokos vo svojom aténskom štúdiu Grindhouse. Mocnejší zvuk nie je jedinou odlišnosťou CD verzie. Tá bude doplnená aj o dva bonusy, staršie skladby "Imaginary Sins" a "The End Of Eternity" v doteraz nevydaných verziách. Skladby sú prespievané dvornou speváčkou kapely Soňou Witch Kozákovou a oproti pôvodným verziám, ktoré sa objavili na albume "World Under World", majú tiež upravený mix. CD vychádza v spolupráci s magazínom PAŘÁT v jeho decembrovom vydaní.

 

Pôvodné EP obsahuje šesť skladieb v dĺžke približne 30 minút a ide o tri zbrusu nové kúsky a tri staré skladby, ktoré minulý rok dostali nový kabát. Na ploche tohto EP teda môžete zachytiť vývoj GALADRIEL od čias z konca 90-tych rokov po súčasnosť.
Tématickým pojítkom medzi starou a novou tvorbou sa stali už spomínané príbehy inšpirované dielom spisovateľa Roberta Holdstocka. S týmito témami samozrejme súvisí aj obal EP, pod ktorého grafické spracovanie sa podpísal už tradične spevák kapely Dodo Ďatel. CD verzia aj v tomto smere ponúkne drobné odlišnosti. Ústrednou postavou obalu je slovenská modelka Ewel a svojimi skúsenosťami, citom a okom k výsledku nemalou mierou prispel aj fotograf Hellmet.
Samotná nahrávka vznikala v Aténach, v štúdiách Grindhouse a Zero Gravity pod dohľadom Georgeho Bokosa, ktorý spolupracoval napríklad na posledných počinoch MELECHESH a GEORGE KOLLIAS.
Na albume sa predstavilo aj viacero hosťujúcich hudobníkov. EP “Lost In The Ryhope Wood” nie je radovým albumom GALADRIEL. Avšak je to zberateľský kúsok, ktorý svojou kvalitou patrí k najsilnejším momentom tohto zoskupenia a mal by byť súčasťou každej doom metalovej zbierky!

Zdroj: GALADRIEL / Dodo Ďatel 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky

Nové video od INFERNO
novinka
12. septembra 2023
Melodici HINAYANA s novinkou
novinka
10. septembra 2023
THE PROJECT HATE s novinkou
novinka
09. septembra 2023