Výroční EP GALADRIEL konečně i na CD

Výroční EP GALADRIEL konečně i na CD

Slovenskí darkmetalisti GALADRIEL minulý rok oslavili dvacetileté výročí své existence. Při této příležitosti se rozhodli vydat speciální EP "Lost In The Ryhope Wood", obsahující skladby se sjednocenou tématikou.
V září loňského roku Pařát tuto nahrávku vydal pouze na LP, ale zájem fanoušků také o digitální formát byl vyslyšen. Na konci roku 2016 vyjde "Lost In The Ryhope Wood" i na CD. Ovšem pozor, nepůjde o totožnou verzi! Nahrávku bylo nutné znovu přemasterovat, protože původní mastering byl udělán pro parametry vinylu. Mocnější zvuk, o který se znovu postaral George Bokos (ex-ROTTING CHRIST) v athénském studiu Grindhouse, není jedinou odlišností CD verze. Ta bude doplněna o dva bonusy, starší skladby "Imaginary Sins" a "The End Of Eternity" v doposud nevydaných verzích.

Na ploše tohoto EP tak budete moci zachytit vývoj GALADRIEL od konce devadesátých let po současnost. Tématickým pojítkem mezi starou a novou tvorbou se staly příběhy inspirované dílem spisovatele Roberta Holdstocka. S těmito tématy samozřejmě souvisí i obal, pod jehož grafické zpracování se podepsal už tradičně frontman GALADRIEL, Dodo Ďatel. Obal CD verze oproti LP nabídne drobné odlišnosti. Ústřední postavou obalu je slovenská modelka Ewel, svými zkušenostmi, citem a okem pro detail nemalou mírou přispěl i fotograf Hellmet.
Od 20. decembra se budete moci přesvědčit na vlastní uši i oči.


Zdroj: PAŘÁT Magazine

Názory redakcie

Chýba názor redakcie