Z DRACONIAN odchádza Heike Langhans

Z DRACONIAN odchádza Heike Langhans

Do švédskej doom metalovej skupiny DRACONIAN sa po desiatich rokoch vracia speváčka Lisa Johansson. Lisa bola speváčkou skupiny na prvých piatich albumoch a demonahrávke „Dark Oceans We Cry“, ktoré ich priviedlo k nahrávacej zmluve s Napalm Records. Heike Langhans opúšťa kapelu a bude sa viac fokusovať na rodinu a vlastné hudobné projekty.

Tento rok v júni zahrajú na festivale HELLFEST ako 7-členná kapela, s Lisou a Heike na pódiu. Toto bude jej posledné vystúpenie s DRACONIAN a ideálna príležitosť odovzdať pochodeň Lise. Tu budete mať možnosť zažiť piesne z „Under A Godless Veil“ na vlastnej koži v tomto mimoriadnom prostredí. Celá šou sa bude vysielať naživo a bude k dispozícii aj neskôr. Tiež by sme radi osvetlili skutočnosť, že pracujeme na skladbách pre nový album, ako aj na jedinečnej streamovacej show.

Komentár Heike Langhans -10 rokov s kapelou nie je maličkosť a ďakujem DRACONIAN za úžasnú príležitosť a výzvu, vďaka ktorej som si istá na mojej ceste vpred. Nastal čas, aby som začala novú kapitolu v hudbe a živote, ktorá si vyžaduje moje plné sústredenie. Ďakujem za všetkých priateľov a fanúšikov, ktorých som na tejto ceste stretla. Tento rok máme pre vás nachystaného oveľa viac, tak prosím žiadny smútok. Prajem kapele veľa úspechov v roku 2022 a v ďalších rokoch!

Lisa to komentuje: S veľkým vzrušením a pokorným srdcom sa vraciam k DRACONIAN. Stále som trochu prekvapená, že mi zavolal Johan, či by som nezvážla opätovné turné so skupinou. Tiež som bez akéhokoľvek zaváhania povedal: "Jasné!". Mojej novonájdenej kamarátke Heike Langhansovej - ktorá má najkrajší hlas - prajem veľa šťastia a prosperity v jej budúcnosti. Uvidíme sa na turné!

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky