Zomrel frontman CHILDREN OF BODOM Alexi Laiho

Zomrel frontman CHILDREN OF BODOM Alexi Laiho

Už zo začiatku roka metalový svet zasiahla veľmi smutná správa. Opustil nás totiž známy gitarista Alexi Laiho, známy predovšetkým ako frontman, gitarista a mozog legendárnej fínskej kapely CHILDREN OF BODOM. Alexi umrel počas minulého týždňa v svojom domove v Helsinkách. Konkrétna príčina úmrtia nebola zverejnená, avšak Alexiho trápili bližšie nešpecifikované dlhoročné zdravotné problémy. Umrel vo veku 41 rokov. 

CHILDREN OF BODOM odohrali posledný rozlúčkový koncert v decembri 2019 a následne Alexi založil nové zoskupenie BODOM AFTER MIDNIGHT. Kapela pripravovala nový album a do Alexiho smrti stihli nahrať tri nové skladby a jedno video, ktoré ešte budú vydané napriek Alexiho smrti. Jeho spoluhráči z BODOM AFTER MIDNIGHT Daniel Freyberg, Mitja Toivonen a Waltteri Väyrynen sa k Alexiho úmrtiu vyjadrili nasledovne: "Sme zdrvení náhlym úmrtím nášho drahého priateľa a člena kapely. Slová nemôžu popísať tento šok a hlboký smútok, ktorý cítime".

Alexi si bol hlavne v uplynulých rokoch blízky so svojou rodinou, hlavne so staršou sestrou, rodičmi a dcérou svojej sestry, ktorej bol krstným otcom. Od decembra 2017 bol ženatý, s austrálskou manželkou Kelli Wright len pár týždňov pred jeho smrťou oslávili tretie výročie. Redakcia Metaliria vyjadruje celej jeho rodine úprimnú sústrasť.

Odpočívaj v pokoji, Alexi, budeš celému metalovému svetu veľmi chýbať. 

Názory redakcie

Chýba názor redakcie

Ďalšie novinky